چگونه برای درب داخلی خود انتخاب مناسبی داشته باشیم؟

انتخاب درب داخلی مناسب | چگونه برای درب داخلی خود انتخاب مناسبی داشته باشیم؟ امروزه دیگر درهای داخلی تنها برای ایجاد باز یا بسته شدن بین دو اتاق نیستند، بلکه می توانند جنبه تزئینی و معماری در خانه شما نیز داشته باشند. درب هایی که انتخاب می کنید قطعا در طراحی داخلی محیط زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود.

بنابراین، قبل از انتخاب درب داخلی باید چندین عنصر را در نظر گرفت. به عنوان مثال می توانید نوع درب، ترکیب آن، سبک آن، پنل های آن، اگر کاربرد خاصی دارد و … را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم نکات لازم در مورد چگونه برای درب داخلی خود انتخاب مناسبی داشته باشیم؟ را برای شما بیان کنیم تا شما با شناخت بهتری اقدام به خرید درب داخلی نمایید.

انواع درب های داخلی

یکی از اولین نکاتی که باید در مورد چگونه برای درب داخلی خود انتخاب مناسبی داشته باشیم؟ در نظر بگیرید نوع درب داخلی است که به دنبال آن هستید. آنها می توانند با نحوه باز شدن یا لیز خوردن متفاوت باشند. شما می توانید درب های لولایی، درب های محوری، درهای کشویی، درهای جیبی یا حتی درهای تاشو داشته باشید.

درهای چرخشی یا لولایی: این رایج ترین سیستم درب است. این نوع درها فقط از یک طرف، چپ یا راست باز می شوند و توسط لولاها پشتیبانی می شوند. درهای چرخان یا لولایی زمانی ایده آل هستند که فضای خالی به اندازه کافی در اتاق دارید.

درب های محوری

این نوع درب داخلی عموما برای بازشوهای کوچک مانند کمد یا کمدهای کوچک استفاده می شود.

درب های کشویی: این نوع درب داخلی به دیوار یا یکی روی دیگری فشار داده می شود. در روندهای فعلی، درب های کشویی مسیری روز به روز محبوب تر می شوند. آنها یک سبک کاملا منحصر به فرد به اتاق شما می دهند. علاوه بر این، درهای کشویی به شما این امکان را می دهند که در فضای اتاق خود صرفه جویی کنید. آنها همچنین برای فضاهای ذخیره سازی مانند کمد محبوب هستند.

درب های سیستم جیبی

این نوع درب به عنوان دسته ای از درب های کشویی باعث صرفه جویی در فضا نیز می شود. تفاوت درب های کشویی سنتی این است که درب جیبی بین 2 دیوار کشویی می شود. به این معنی که وقتی در کاملا باز است دیگر نمی توانید آن را ببینید زیرا داخل دیوار است.

درب های تاشو: وقتی به کمد لباس فکر می کنیم این رایج ترین نوع درب است.

درب فرانسوی

درب فرانسوی ویژگی شیشه های خود را دارد که نور را از اتاقی به اتاق دیگر عبور می دهد. این درب های داخلی در چندین سبک و گونه موجود هستند. علاوه بر این، می توانید با انتخاب نوع شیشه ای که ترجیح می دهید آنها را از شرکت ما یو وی سی لند سفارشی دهید.

درب های پانلی

درهای پانلی از پایه و ریل تشکیل شده اند. قاب چوبی هم دارند. آنها این ویژگی را دارند که در عین مستحکم تر بودن، ظاهری زیبا و ظریف به اتاق شما می بخشند. با سبک‌ها و طرح‌های مختلف درب‌های پانلی، که در منوی فروشگاه ما وجود دارد می توانید آشنا شوید.

درب های طراح دار

درب های طرح دار در چندین سبک و مدل موجود هستند. آنها می توانند ویژگی های ظریف تر یا سبک مدرن تری داشته باشند. در یو وی سی لند، ما انواع درهای داخلی با طرح های مختلفی را ارائه می دهیم که می توانند با دکوراسیون داخلی شما مطابقت داشته باشند.

درب های دیگر

انواع دیگری از درب های داخلی با ویژگی های خاص مانند درب های شیشه ای رنگی یا درب های تجاری وجود دارد. اگر به این نوع درب علاقه مند هستید، از انتخاب درب های ما در منوی فروشگاه ما دیدن کنید.

سبک های انتخاب درب داخلی مناسب

درب های داخلی منزل شما می توانند سبک های مختلفی داشته باشند. به عنوان مثال، اگر می خواهید نور به دفتر شما جاری شود، درهای فرانسوی ممکن است گزینه خوبی باشند. یا اگر فضای اتاق خواب شما محدود است، اما دوست دارید یک آینه بزرگ داشته باشید، درهای آینه ای کشویی می توانند جایگزین خوبی باشند. بنابراین، سبک درهای داخلی شما ممکن است از اتاقی به اتاق دیگر بسته به فضای موجود یا نیازهای هر اتاق متفاوت باشد. علاوه بر این، آنها می توانند طراحی کاملا متفاوتی به هر اتاق بدهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *