انواع شیشه های به کار رفته در پنجره

آیا می دانید که انواع شیشه های به کار رفته در پنجره چیست؟ در این مقاله می خواهم شما را با انواع شیشه های به کار رفته در پنجره دوجداره آشنا کنم.

انواع شیشه های به کار رفته در پنجره

انواع شیشه های به کار رفته در پنجره

شیشه مات

شیشه مات به عنوان یک شیشه هنری مه آلود به دکوراسیون مکان، زیبایی می بخشد. می توان آن را به عنوان یکی از مدل های جدید شیشه هنری توصیف کرد. با پیشرفت و رشد صنعت دکوراسیون، هنر شیشه به دلیل داشتن اثرات تزیینی خوب و غیر قابل تعویض از جمله انتقال نور، دید، عایق حرارت، عایق صدا، حفاظت از محیط زیست و سایر مواد، بر دکوراسیون افزوده است و مورد علاقه مردم قرار گرفته است.

شیشه مات تقریبا در همه جا در فضاهای تزئینی وجود دارد. دیوارهای پس زمینه، سقف ها، میزهای ناهار خوری، پرده ها، ورودی ها، پارتیشن ها، کف ها، پله ها، درها و پنجره ها، میزهای قهوه خانه شیشه ای و غیره به طور گسترده در خانه ها، هتل ها،کافه ها، فضای باز بزرگ در دکوراسیون محوطه سازی استفاده می شود. شیشه مات به طور ارگانیک منظره داخلی و خارجی را از طریق دکوراسیون هنری ترکیب می کند که درجه دکوراسیون فضا را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

شیشه سندبلاست

اساسا از نظر عملکرد مشابه شیشه مات است. این شیشه با مخلوط کردن سنباده با آب و پاشیدن آن بر روی سطح شیشه با فشار زیاد برای صیقل دادن تشکیل می شود. این دو شیشه از لحاظ عملکردی شبیه هم هستند و گایه اوقات متخصصان در زمینه دکوراسیون این دو را با هم اشتباه می گیرند.

تفاوت شیشه سندبلاست با شیشه مات

شیشه سندبلاست: فرآیندی از مخلوط کردن سنباده با آب و پاشیدن آن روی سطح شیشه با فشار زیاد برای صیقل دادن آن می باشد.

شیشه مات: فرآیند تولیدی است که در آن سطح توسط عوامل شیمیایی از طریق غوطه وری خورده می شود. این شیشه عمدتا برای چاپ روی صفحه استفاده می شود و می توان آن را روی سطح شیشه نقاشی کرد.

انواع شیشه های به کار رفته در پنجره

 

شیشه برجسته

یکی دیگر از انواع شیشه های به کار رفته در پنجره  شیشه برجسته می باشد. شیشه برجسته نوعی شیشه مسطح است که به روش کلندری درست می شود. مهمترین ویژگی این شیشه انتقال نور و شفافیت است. نقش های روی شیشه زیبا هستند. به طور عمده در پارتیشن های داخلی، شیشه در و پنجره، پارتیشن شیشه ای حمام و غیره استفاده می شود.

لیوان چاپ صفحه

لیوان چاپ صفحه یک فرآیند پردازش شیشه است. طراح چاپ روی صفحه الگوهای مورد نیاز را ترسیم می کند. چاپ روی صفحه دستی و چاپ روی صفحه ماشین وجود دارد. دلیل جدا شدن اتاق چاپ صفحه از سایر کارخانه ها این است که اتاق چاپ صفحه باید بسیار تمیز باشد و تمام افرادی که در داخل آن کار می کنند باید کفش های خود را برای ورود عوض کنند. به اتاق چاپ صفحه، اتاق چاپ اسکرین بدون گرد و غبار نیز می گویند.

شیشه‌های ابریشمی سخت‌شده

 جوهرهای چاپ روی صفحه با دمای بالا و جوهرهای چاپ روی صفحه با دمای پایین برای چاپ روی صفحه وجود دارد. جوهرهای چاپ روی صفحه با دمای بالا باید قبل از عبور از کوره تمپر پرینت شوند. به این ترتیب جوهر با سطح شیشه ذوب می شود و پس از آن پاک کردن جوهر برای شما غیرممکن است.

انواع شیشه های به کار رفته در پنجره

شیشه رنگ شده

شیشه رنگ شده یک نوع شیشه تزئینی بسیار رسا است که می تواند با اسپری کردن، روکش غلتکی، چاپ روی صفحه تجسم یابد. این شیشه برای دیوارهای تصویری، فضاهای خصوصی و غیره استفاده می شود. در بسیاری از مکان هایی که شیشه پخته می شود، به طور کلی از خشک کردن طبیعی استفاده می شود، اما چسبندگی رنگ خشک شده طبیعی در محیط مرطوب نسبتا کم است. الزامات حفاظت از محیط زیست و نیازهای بهداشتی و ایمنی افراد، توجه به استفاده از مواد اولیه و رنگ های سازگار با محیط زیست در ساخت شیشه های پخته بسیار تاثیر گذار هستند.

شیشه های تزئینی می توانند زیبایی، نور، حریم خصوصی و احساس را به فضای داخلی یا خارجی هر نوع ساختمانی اضافه کنند. شیشه های تزیینی یک ماده همه کاره و پایدار است که فرصت های گسترده ای را برای بیان هنری ایفا می کند. این طراحان را قادر می سازد تا دیدگاه خود را با ویژگی های معماری و طراحی داخلی که همچنین انواع نیازهای عملکردی و پایداری را برآورده می کند، زنده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *