انواع طرح های مختلف پنجره upvc

پنجره UPVC به موجب مزایای منحصر بفردی که همواره انتخاب بسیاری از پیمانکاران ساختمانی هستند. از جمله ی مزایای این انواع پنجره می توان به ضد رطوبت بودن و عایق حرارتی این انواع پنجره اشاره کرد. اما صرف مزیت آن ها باعث نمی شود که به زیبایی آن ها توجه نکنیم. این دسته از پنجره ها نیز مانند پنجره های ساخته شده از سایر متریال طرح های متفاوتی دارند. تناسب میان انواع طرح های مختلف این مدل پنجره با سایر اجزای ساختمان، موجب زیبایی دو چندان فضای ساختمان می شود.

لازم به ذکر است که در ساخت انواع این مدل پنجره ها هم از شیشه های مات و هم از شیشه های شفاف استفاده می شود. تنوع رنگی و طرح ساخت پنجره upvc باعث شده که بتوان انتخاب های زیادی را در زمان خرید داشت. اما گاها این تنوع در انتخاب موجب سخت تر شدن تصمیم گیری می شود.

یکی از نکات در انتخاب میان انواع طرح های مختلفاین مدل پنجره، تناسب فریم های پنجره مورد نظر با طرح و نمای خارجی ساختمان است. چرا که فریم این دسته از پنجره ها در انواع طرح و رنگ عرضه می شوند و انتخاب مناسب ترین نوع پنجره نیازمند دقت و توجه ویژه به آن است.

لازم به ذکر است که پنجره های upvc در انواع تک جداره، دو جداره و چند جداره تولید و عرضه می شود. مدل های بیش تر از یک جداره به موجب ساختارشان عایق حرارتی و صوتی مناسب تری هستند.

مطالب مرتبط: انواع مدل های پنجره upvc

آشنایی با انواع طرح های مختلف پنجره upvc

همانطور که گفتیم پنجره های از جنس upvc به موجب ساختار دارای طرح ها و رنگ های مختلفی هستند. تناسب طرح پنجره با نمای ساختمان اهمیت ویژه ای دارد. از انواع طرح های مختلف پنجره یو پی وی سی می توان به پنجره های یو پی وی سی ثابت، پنجره های upvc کشویی دو جداره با لنگه ثابت، پنجره های upvc کشویی دو جداره با دو لنگه متحرک، پنجره یو پی وی سی آکاردئونی، پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی، پنجره یو پی وی سی سایبانی، پنچره های دو جداره دو حالته و پنجره های کلنگی اشاره کرد.

جهت اطلاع از قیمت پنجره upvc کلیک کنید.

آشنایی با طرح پنجره های upvc ثابت

پنجره های ثابت حالتی ثابتی داشته و باز و بسته نمی گردند. در واقع این انواع پنجره به طور ثابت روی زوار پنجره سوار می گردند. در این انواع پنجره اتلاف انرژی در کمترین حالت ممکن اتفاق می افتد و همچنین از انواع آلودگی صوتی نیز جلوگیری می کند.

آشنایی با طرح پنجره های upvc ثابت

آشنایی با طرح پنجره های کشویی با لنگه ثابت

از دیگر مدل های پنجره یو پی وی سی می توان به طرح کشویی با لنگه ثابت اشاره کرد. این انواع پنجره یا در حالت لنگه ثابت یا در حالت لنگه متحرک قرار می گیرند. این مدل از مدل های پرکاربرد انواع پنجره upvc می باشد.

  • مدل کشویی دو لنگه متحرک 
  • مدل کشویی دو لنگه متحرک، در این مدل امکان حرکت پنجره از راست به چپ و بالعکس مهیا است.

پنجره های دو حالته

از دیگر پنجره های upvc طرح دو حالته است. این پنجره ها به حالت های عمودی و افقی باز و بسته می گردند. این انواع پنجره مشابه با پنجره های دو جداره کشویی هستند اما در نحوه باز و بسته شدن تفاوت دارند.

مدل آکاردئونی پنجره upvc

مدل آکاردئونی مناسب برای پنجره هایی است که فضایی بیش از حد دارند. پنجره های آکاردئونی مشابه با درب های آکاردئونی می باشند.

 مدل سایبانی 

پنجره مدل سایبانی از جمله پنجره های پر کاربرد در ویلا ها است. به موجب طرح خاص این انواع پنجره، بهتر است برای خانه یا ویلاهای حیاط دار از آن استفاده کنید.

مدل فولکس واگنی 

طرح فولکس واگنی  از انواع خاص این دسته از پنجره ها می باشند. باز و بسته شدن این انواع پنجره به طور ریلی صورت می پذیرد و در واقع این انواع پنجره را می توان از انواع کشویی قلمداد کرد.

 مدل کلنگی

مدل کلنگی برای واحد آپارتمانی خیلی مناسب نیست. از این نوع انواع پنجره upvc  اغلب در سرویس های بهداشتی و یا آشپزخانه های استفاده می شود.

 جهت اطلاع از خدمات upvc کلیک کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *