انواع پنجره های دوجداره سقفی

پنجره ها انواع مختلفی دارند. پنجره های سقفی از انواع خاص پنجره ها به شمار می رود چرا که از این نوع پنجره ها عموما در خانه های ویلایی، سوله و کارگاه استفاده می شود. در واقع پنجره های سقفی ظاهری متفاوت به فضا می دهد. انواع پنجره های دوجداره سقفی موجب که در طول روز، نور خوشید مستقیما به فضای داخلی محل تابیده شود و این موضوع می تواند موجب صرفه جویی در هزینه برق نیز شود. علاوه بر کاربری این پنجره ها در طول روز، به کمک پنجره های سقفی می توان ستاره ها را تماشا کرد و یک ویوی جذاب به آسمان شب داشت.

در تهیه پنجره های سقفی باید بیش از سایر پنجره ها به متریال به کار رفته توجه کرد. چرا که این نوع پنجره ها کاملا در برابر نور خورشید قرار داشته و در صورتی که جنس مناسبی در ساخت آن ها به کار نرفته باشد، به مرور زمان اسیب می بینند. به همین جهت کارخانه تولید پنجره دوجداره باید تمرکز بیشتری را روی پروفیل های پنجره های سقفی بگذارد.

انواع پنجره های دوجداره سقفی کدام اند؟

 

به طور کلی انواع پنجره دوجداره سقفی را می توان به دو دسته بندی مختلف تقسیم کرد. پنجره های کنترلی و پنجره های دستی دو دسته بندی اصلی انواع پنجره های دوجداره هستند. قیمت پنجره دوجداره نیز به نوع، جنس، طراحی و … آن بستگی دارد. در ادامه به معرفی انواع پنجره های دوجداره سقفی که انواع کنترلی و دستی را شامل می شود می پردازیم.

 

پنجره دوجداره سقفی مدل شیروانی

 

مدل شیروانی از پنجره دوجداره سقفی، نوع شیبدار این نوع پنجره می باشد. مدل شیروانی در گذشته به جهت تحت پوشش قرار دادن بخش زیرین سقف های شیروانی به کار گرفته می شد. در حال حاضر معماری به کار رفته در اتاق شیروانی تاثیر بسزایی در ساختار خانه دارد. به همین جهت است که به کارگیری پنجره دوجداره سقفی مدل شیروانی نیز کاربری بیشتری پیدا کرده است. این نوع پنجره عموما در شهر های شمالی کشور و در منازل ویلایی به کار برده می شود.

 

پنجره دو جداره شیروانی

 

پنجره سقفی دوجداره بالکنی شیروانی از انواع پنجره های دوجداره سقفی

 

نوع دیگر پنجره های دوجداره سقفی، مدل بالکنی شیروانی آن است. طریقه ی بسته و باز شدن این نوع پنجره، مشابه پنجره های دوجداره فرانسوی می باشد. در واقع برای باز کردن این نوع پنجره در ابتدا باید لنگه ی بخش بالایی پنجره مورد نظر را در حالت سایه و به جهت بیرونی باز نمایید. سپس لنگه ی پایینی پنجره به مقدار 90 درجه امکان باز شدن دارد.

نکته ی جالب این مدل پنجره های بالکنی شیروانی این است که اگر در این پنجره ها از نرده های تاشو استفاده شود، از آن ها می توان به جهت یک جان پناه نیز بهره برد.

مزیت های انواع پنجره های دوجداره سقفی

 

به طور کلی در تولید انواع پنجره از متریال های گوناگون زیادی استفاده می شود. درب و پنجره UPVC از انواع پرطرفدار می باشند که به کمک شرکت درب و پنجره UPVC می توان فضایی خاص برای خانه به ارمغان آورد. انواع پنجره های دوجداره سقفی مزیت های مختلفی دارند و به همین جهت است که همواره بسیاری از تولید کنندگان این نوع پنجره ها را برای ساخت انتخاب می کنند.

یکی از مهم ترین مزیت های  پنجره دوجداره سقفی، خروج هوای گرم از محیط ساختمان است. افزون بر این موضوع، این نوع پنجره ها در فصل زمستان موجب گرم نگه داشتن فضای داخل خانه خواهند شد. دلیل این امر نیز نور خورشیدی است که به موجب این پنجره ها به فضای داخلی تابیده می شود.

 

پنجره دوجداره شیروانی بالکنی

 

به طور کلی ورود نور در پنجره های سقفی اصلی ترین مزیت آن ها است. این موضوع موجب یک صرفه جویی مناسب در هزینه های مصرفی خواهد شد. چرا که هم در مصرف برق به جهت نور طبیعی صرفه جویی می شود و هم در فصل زمستان کمتر نیاز به استفاده از وسایل گرمایشی خواهد بود. مصرف انرژی کمتر را می توان از بهترین ویژگی های این نوع پنجره ها در نظر گرفت.

از دیگر مزیت های انواع پنجره های دوجداره سقفی این است که فضای داخلی را مناسب رشد گل و گیاه می کند. به موجب ساختار این پنجره ها فضای داخلی از نور خورشید بهره مند شده و می توان انواع گل و گیاه را در فضای داخلی به عمل آورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *