آیا پنجره های دو جداره در برابر حمله سارقین آسیب پذیر هستند؟

از آنجایی که پنجره ها یکی از اصلی ترین نقاط دسترسی به ملک شما هستند، مهم است که تا حد امکان ایمن باشند. در نتیجه، ایمنی پنجره های دوجداره باید یکی از مهم ترین عواملی باشد که باید در هنگام سرمایه گذاری در پنجره های جدید در نظر بگیرید. انتخاب نوع نادرست پنجره‌ها می‌تواند شما و خانواده‌تان یا دارایی‌هایتان را در معرض خطر حملات سارقان یا متجاوزان قرار دهد.

سوالی که ممکن است از طرف برخی مشتریان مطرح شود این است که آیا پنجره های دو جداره در برابر حمله سارقین آسیب پذیر هستند؟ خوب، به طور خلاصه، پاسخ منفی است. مگر اینکه سبک‌های قدیمی‌تر پنجره‌های دوجداره بدون ویژگی‌های امنیتی مدرن را داشته باشید. در ادامه به بررسی بیشتری در مورد ایمنی پنجره های دوجداره می پردازیم.

ایمنی پنجره های دوجداره

پنجره های دوجداره

در گذشته، پنجره‌های دوجداره با مهره‌های خاصی در قسمت بیرونی طراحی می‌شد تا شیشه را در جای خود نگه دارد. این باعث می شد که سارقان آن را راحت‌تر از بین می‌برد و به آنها امکان دسترسی به خانه و تمام دارایی‌های شما را می‌دهد. برخی از پنجره‌های چند دهه پیش با این مهره‌ها بسیار آسیب‌پذیر بودند، زیرا یک سارق می‌توانست به سادگی این مهره‌ها را از اطراف لبه‌ها جدا کرده و شیشه را بیرون بزند.

پنجره‌های مدرن همه چیز را به‌خوبی در خود جای داده‌اند که این آسیب‌پذیری‌ها را از بین برده است، بنابراین دسترسی آسان به آن امکان‌پذیر نیست.

تفاوت پنجره های قدیمی با پنجره های مدرن

نه همانطور که در بالا ذکر شد، فقط در گذشته بود که از مهره پنجره های دوجداره و حتی سه جداره مدرن به یک شکل ساخته نمی شوند. بنابراین، چه تفاوتی با محصولات مدرن دارد؟

پنجره‌های دو جداره مدرن دارای مهره‌هایی هستند که شیشه را در جای خود نگه می‌دارند، اما اکنون به صورت داخلی اضافه شده‌اند. بنابراین، حذف شیشه از قاب پنجره از نمای بیرونی ملک شما برای هر سارق تقریبا غیرممکن است. علاوه بر این، شیشه های دوجداره مدرن بسیار قوی هستند، بنابراین در واقع قوی هستند و اکثر شیشه ها می توانند در برابر آجر یا سنگی که به سمت آنها پرتاب می شود مقاومت کنند. برای شکستن پنجره توسط سارقان، صدای بلندی ایجاد می شود که این کار توجه اهل خانه را به فعالیت های آنها جلب می کند.

اگر مطمئن نیستید که در حال حاضر پنجره دوجداره به سبک قدیمی دارید یا پنجره دوجداره جدیدتر و ایمن تر، می توانید از نزدیک به شیشه و نحوه نگهداری آن در جای خود نگاه کنید. مهره‌کاری معمولا نواری از آلومینیوم، پلاستیک یا الوار است که بسته به سبک پنجره‌ها در حین نصب روی لبه شیشه‌ها اعمال می‌شود.

آیا پنجره های دو جداره در برابر حمله سارقین آسیب پذیر هستند؟

 ویژگی پنجره های دو جداره مدرن

با بررسی ویژگی های پنجره های دو جداره بهتر می توانیم به سوال آیا پنجره های دو جداره در برابر حمله سارقین آسیب پذیر هستند؟ پاسخ دهیم. در اینجا به ذکر چند ویژگی آن می پردازیم.

رعایت استانداردهای امنیتی مدرن

خبر خوب این است که اگر اخیرا پنجره‌هایی را نصب کرده‌اید یا قصد دارید به زودی شیشه‌های دوجداره نصب کنید، بعید است که از مشکلات امنیتی مشابهی که در بالا ذکر شد رنج ببرید. نه تنها از مهره های داخلی به عنوان استاندارد استفاده می شود، بلکه استانداردهای امنیتی دیگری نیز وجود دارد که شرکت های پنجره ساز باید هنگام طراحی و ساخت محصولات خود رعایت کنند.

قفل های مناسب و سخت افزار امنیتی

جدای از مهره‌بندی، جنبه‌های دیگری از پنجره‌های دوجداره وجود دارد که به اندازه کافی ایمن هستند. در مرحله اول، پنجره های دو جداره مدرن باید با قفل های مناسب نصب شوند. انتخاب متداول بسیاری از شرکت‌ها، از جمله شرکت یو پی وی سی برای قفل‌های چند نقطه‌ای است که که همراه با مکانیسم‌های کلیدی دکمه‌ای روی دسته‌ها می باشد. این اقدامات اضافی لایه دیگری از محافظت در برابر دزدان را فراهم می کند.

عدم نگهداری درست از پنجره ها موجب خطرات امنیتی می شوند

بدیهی است که پنجره هایی که بد نگهداری می شوند، خطر سرقت ملک شما را افزایش می دهد. ناگفته نماند که طبق دستورالعمل سازنده، مراقبت مناسب از پنجره های دوجداره خود ضروری است. هنگامی که پنجره ها به اندازه کافی نگهداری نمی شوند، می توانند بیشتر در معرض آسیب قرار بگیرند. و بیشتر مستعد ورود دیگران شوند.

اگر پنجره‌های دوجداره مدرنی دارید که در سال‌های اخیر نصب شده‌اند، واقعا نیازی به نگرانی در مورد شکستگی ندارید. اگر به دنبال پنجره‌های جدید برای ملک خود هستید و به شیشه دوجداره فکر می‌کنید، می توانید با متخصصان ما در شرکت یو پی وی سی لند تماس فرمایید تا از محصولات با کیفیت شرکت در خانه شما نصب کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *