تاثیر پنجره دو جداره در کاهش صدا

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که تاثیر پنجره دوجداره در کاهش صدا چقدر است؟ آیا صداهای مزاحم کاملا قطع می شوند یا این پنجره هم مانند پنجره های دیگر نمی تواند جلوی صدا های بیرون از ساختمان را بگیرد؟ به شما توصیه می کنم تا انتهای این مقاله با من همراه باشید تا پاسخ این سوالات را دریابید.

تاثیر پنجره دوجداره در کاهش صدا

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره به پنجره ای اطلاق می شود که دارای دو جداره شیشه ای باشد. جزء اصلی پنجره دوجداره قسمت آب بندی شده می باشد که با واحد شیشه ای عایق است که در قاب یو پی وی سی، آلومینیوم یا چوب قرار می گیرد. عایق از دو ورقه شیشه ای تشکیل شده است که توسط یک میله جداکننده از هم جدا شده اند تا یک شکاف هوایی ایجاد کنند که با یک گاز عایق پر شده است. پنجره های دوجداره در مقایسه با سایر پنجره ها تفاوت زیادی در بهره وری انرژی ایجاد می کند.

عبور نور خورشید از طریق شیشه دوجداره

پنجره دوجداره اتلاف گرما را کاهش می دهد و به عنوان مانعی در برابر سرما عمل می کند، اما گرمای خورشید را متوقف نمی کند. نور خورشید تابش مادون قرمز موج کوتاه تولید می کند. این همان چیزی است که اجسام را در نور خورشید گرم می کند. امواج کوتاه از بیرون توسط شیشه جذب می‌شوند و انرژی از داخل شیشه به صورت امواج مادون قرمز دوباره تابش می‌شود.

امواج کوتاه می توانند از شیشه عبور کنند، اما امواج بلند نمی توانند، بنابراین انرژی حرارتی تابش مادون قرمز به دام می افتد و به شیشه برخورد می کند که قادر به عبور از آن نیست. این فرآیند به عنوان اثر گلخانه ای شناخته می شود. برای پنجره‌هایی که با نور مستقیم خورشید روبرو هستند، ما به عنوان متخصص شیشه‌های کم تابش را توصیه می‌کنیم که به تنظیم دمای اتاق کمک می‌کنند. زیرا اتاق‌ها به سرعت با تابش نور خورشید، بیش از حد گرم می‌شوند. پنجره دو جداره شفافیت نور روز را حفظ می کند اما از تجمع انرژی حرارتی و اثر گلخانه ای جلوگیری می کند. در ادامه می خواهم در مورد تاثیر پنجره دو جداره در کاهش صدا برای شما بگویم.

تاثیر پنجره دو جداره بر صدای مزاحم

موثرترین پنجره های شیشه ای ضد صدا آنهایی هستند که دو جداره هستند. یعنی از دو صفحه شیشه ای تشکیل شده اند که بین آنها یک فضای خالی 20 میلی متری وجود دارد. البته باید دانست که همه پنجره های دوجداره صدا را به یک میزان کاهش نمی دهند. ضخامت شیشه، فاصله بین شیشه ها و نحوه نصب پنجره ها همگی به کارایی آنها کمک می کند.

تاثیر پنجره دو جداره در کاهش صدا

مردم معمولا از پنجره‌ها و درهای با ضخامت پنجره‌های دو جداره به عنوان یک پنجره با کیفیت عالی یاد می‌کنند. زیرا این پنجره ها می‌توانند صدا را تا ۹۰ درصد کاهش دهند. قاب های UPVC کمک می کند که ارتعاشات صدا را از طریق پنجره کاهش می دهد. این قاب ها بسیار برتر از چوب و آلومینیوم هستند که به سادگی به خوبی آب بندی نمی شوند. در واقع، فلز سر و صدا را سریعتر از هر ماده دیگری منتشر می کند.

پنجره‌ها و درب‌های عایق صوتی دو جداره UPVC مانع صوتی ایجاد می‌کنند که سطح سر و صدا را کاهش می‌دهد و کیفیت آرامش در فضای داخل خانه شما را بهبود می‌بخشد. وقتی در نظر بگیرید که چقدر در خانه خود وقت می گذرانید، پرداخت هزینه پنجره های دوجداره برای کاهش صدا ارزش آن را دارد .البته پنجره‌های دوجداره باعث بهبود بازده انرژی خانه شما نیز می‌شود، بنابراین در درازمدت، صرفه‌جویی در هزینه‌ها از نظر قبض انرژی شما نیز انجام می‌شود.

بنابراین اگر از سر و صدایی که از پنجره‌هایتان می‌آید خسته شده‌اید، می‌توانید با پنجره های دوجداره به کاهش صدا برسید. پنجره دوجداره باعث می شود با سر و صدای تهاجمی محیط و مزاحمت های ترافیکی مزاحم خداحافظی کنید و کیفیت زندگی و ارزش خانه خود را با کاهش صدا بالا ببرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *