تجهیزات پنجره دو جداره

تجهیزات پنجره دو جداره

آیا اطلاعاتی د مورد تجهیزات پنجره دو جداره  و تک جداره دارید؟ به نظر شما چه تفاوتی بین تجهیزات پنجره های دو جداره و تک جداره هست؟

پنجره دو جداره

تجهیزات پنجره دو جداره

مطمعنا تجهیزات پنجره دو جداره  نسبت به پنجره تک جداره متفاوت می باشد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با مشاوران ما در مجموعه یو وی سی لند از طریق آنلاین ارتباط برقرار نمایید و بدین طریق پاسخ سوالات خود را بیابید. در این مقاله می خواهیم به بررسی تفاوت های پنجره های دو جداره و تک جداره بپردازیم.

حقیقت این است که وقتی پنجره های یک جداره را با پنجره های دو جداره مقایسه می کنید، پنجره های دوجداره مزیت مشخصی دارند. در ادامه به بررسی ویژگی های پنجره دو جداره و تک جداره می پردازیم تا شما بهتر بتوانید تفاوت پنجره دو جداره با تک جداره را متوجه شوید.

همچنین بخوانید : بهترین شرکت پنجره 

پنجره های تک جداره چیست؟

پنجره های تک جداره پنجره هایی هستند که از یک پنجره شیشه ای تشکیل شده اند. در قاب، تنها پنجره گنجانده شده است. در حالی که چند مزیت متمایز از پنجره های تک جداره نیز وجود دارد اما به اندازه تجهیزات پنجره دو جداره کارآمد نیستند.

مزایای استفاده از پنجره های تک جداره

همیشه به فریم های جدیدتر نیاز ندارید

با توجه به این واقعیت که تنها یک شیشه واحد در شیشه های تک وجود دارد، می توان آنها را در طاقچه ها و قاب پنجره های قدیمی نصب کرد. این امر مستلزم این نیست که هنگام انتخاب پنجره های تک جداره، همیشه قاب پنجره قدیمی را جایگزین کنید.

استفاده از پنجره های تک جداره در مناطق گرمسیری

اگر در منطقه ای اقامت کنید که به دلیل آب و هوای گرم و گرمسیری مشهور است، به هیچ گونه احتباس گرما در خانه خود احتیاج ندارید. در پنجره های تک پنجره، گرما را نمی توان حفظ کرد زیرا در تماس مستقیم با عناصر آب و هوای بیرون هستند.

به این معنا که اگر در آب و هوای گرم و گرمسیری اقامت دارید، پنجره های تک پنجره ای هستند که باید به سراغ آنها بروید زیرا گرما را حفظ نمی کنند. این جایی است که پنجره های تک شیشه ای نسبت به تجهیزات پنجره دو جداره امتیاز می گیرند.

ویژگی پنجره دو جداره

معایب پنجره های تک جداره

عدم وجود عایق سطح عایق کاری که در پنجره های تک جداره ارائه می شود تقریبا وجود ندارد. دیر یا زود، محیط بیرون شروع به تأثیر بر دمای داخل می کند. مگر اینکه سیستم کنترل آب و هوا قوی باشد، دما و شرایط آب و هوایی در خانه منعکس می شود.

از آنجا که تنها از یک صفحه شیشه ای تشکیل شده است ، هر گونه صدایی که در خارج یا در مجاورت ایجاد می شود به راحتی از آن عبور می کند. به همین دلیل در برابر سر و صدای تولید شده در خارج عایق نمی شود.

محکم نیست و استحکام آنها کم است. شکستن آنها آسان است. آنها می توانند در اثر ضربه خرد شوند. سطح ایمنی ارائه شده مانند تجهیزات پنجره دو جداره نیست.

همچنین بخوانید : نکات مهم برای خرید پنجره upvc

پنجره های دو جداره چیست؟

پنجره های دو جداره از 2 شیشه تشکیل شده است. فضای بین 2 شیشه شیشه یا با گاز بی اثر یا یک خلاء محکم پر شده است. با توجه به وجود این فضا، سطح عایق اضافی ارائه می شود.

پنجره upvc

چرا پنجره های دوجداره بهتر از یک جداره هستند؟

عایق بندی

عایق بندی مناسب یکی از مزایای اصلی پنجره های دو جداره، لایه عایق است که بین 2 شیشه قرار گرفته است. می تواند خلاء باشد یا با گاز بی اثر پر شود. در هر دو مورد، به عنوان یک مانع بین عناصر بیرونی آب و هوا و محیط داخل عمل می کند.

بنابراین سطح عایق بندی که در تجهیزات پنجره دو جداره ارائه می شود در ضلع بالاتر قرار دارد. این تضمین می کند که دمای داخل یا محیط داخل تا حد زیادی از عوامل آب و هوا محافظت می شود.

مصرف انرژی

همانطور که در بالا توضیح دادیم برای سیستم کنترل آب و هوا در خانه شما راحت تر است. بدون توجه به آب و هوای بیرون، دمای مناسب را حفظ کنید. این به این دلیل است که شیشه داخلی دقیقا در دمایی نیست که در خارج غالب است. با هوای داخل تماس دارد و در دمای اتاق قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *