درب کشویی

اکثر درب های کشویی با درب های صفحه کشویی به صورت نازک عرضه می شوند. آنها دائما تنظیم نمی شوند و چرخ ها همیشه می شکند. درهای کشویی زمانی که چرخ ها تنظیم نشده باشند یا مسیر کثیف شود، چسبناک می شوند و به سختی باز می شوند نیاز به تعمیر دارند. در اینجا نحوه تعمیر درب کشویی را برای شما خواهم گفت.

تعمیر درب کشویی

ابزار مورد نیاز برای تعمیر درب دوجداره کشویی

  • پیچ گوشتی 4 در 1
  • آچار آلن
  • مته سیم دار
  • غلتک صفحه نمایش
  • چاقو
  • غلتک های جایگزین
  • روان کننده سیلیکونی
  • درب

نحوه تعمیر درب کشویی

تنظیم کردن غلتک ها

برای شروع تعمیر درب دوجداره کشویی، ابتدا درب را با پیچ گوشتی یا آچار آلن بالا بیاورید. آنقدر آن را بالا بیاورید تا مسیر صاف شود و به آرامی بچرخد. دو پیچ تنظیم را در پایین درب در قسمت روی یا لبه درب قرار دهید. و درپوش‌های برشی را که پیچ‌ها را می‌پوشاند، باز کنید. اگر یک طرف پایین تر به نظر می رسد. در این هنگام آن را بالا بیاورید تا درب یکدست به نظر برسد. اگر درب همچنان می چسبد، هر دو پیچ را یک ربع بچرخانید تا کل در بلند شود. سپس در را درست به سمت جلوی درب بلغزانید و مطمئن شوید که شکاف یکدست است.

قالب گیری استاپ را بردارید

پیچ های نگهدارنده قالب استاپ را بردارید. خط رنگ یا لاک را در سمت اتاق قالب استاپ برش دهید تا قالب تمیز شود. اگر درب همچنان به آرامی سر نمی خورد، باید درب را بردارید و غلتک ها را بررسی کنید. چون درب سنگین است برای این کار می توانید از کسی کمک بگیرید. در این مرحله پیچ قالب بندی استاپ را در قسمت داخلی گیره باز کنید. مطمئن شوید که درب را در جای خود نگه داشته اید. پس از برداشتن اگر فراموش کنید و برای لحظه ای دور شوید، درب می افتد و نیاز به تعمیر زیادتری خواهد داشت. بنابراین در این مرحله نباید اهمال کاری کرد.

تعمیر درب کشویی

درب را بیرون بیاورید

در را از لبه ها بگیرید و آن را کمی به داخل اتاق خم کنید. آن را بلند کرده و از مسیر خارج کنید. در را به عقب کج کنید و آن را روی اره قرار دهید.

غلتک را تعویض کنید

اگر غلتک‌ها یا چرخ‌های در شیشه‌ای کشویی پر از کثیفی و آشغال هستند، آن‌ها را تمیز کنید و چند قطره روان‌کننده به آن‌ها بدهید و ببینید آزادانه می‌چرخند. با این حال، اگر غلتک ها فرسوده، ترک خورده یا خم شده اند، آنها را بردارید و با یک جفت جدید جایگزین کنید. پیچ‌هایی را که غلتک را درون خود نگه می‌دارند باز کرده و بیرون بیاورید، سپس با اهرم آن را با پیچ گوشتی بیرون بیاورید. غلتک ها را تمیز یا تعویض کنید.

برای تمیز کردن غلتک ها می توانید با یک برس سفت و آب صابون کثیفی را از مسیر پاک کنید. اگر درب همچنان به نرمی نمی لغزد، غلتک های زیر درب نیاز به تنظیم دارند.می توانید غلتک و سایر قطعات درب را برای تعمیر درب های کشویی از طریق آنلاین سفارش بدهید.

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *