تعمیر و نگهداری پنجره دوجداره

از مشکل باز شدن پنجره های دوجداره، افتادگی درها و مه آلود شدن شیشه های پنجره، متوجه می شوید که آیا شیشه دوجداره شما باید تعمیر یا تعویض شود؟ در این مقاله قصد داریم در مورد تعمیر و نگهداری پنجره دو جداره با شما سخن گوییم. پنجره های دوجداره از کیفیت خوبی برخوردارند و سال‌ها دوام می آورند. این همان کاری است که برای انجام آن طراحی شده است. اما با قدیمی شدن پنجره دو جداره، ممکن است نیاز به تعمیر و در نهایت تعویض داشته باشد.

تعمیر و نگهداری پنجره دو جداره

چگونه می توان تشخیص داد که پنجره دو جداره نیاز به تعویض دارد؟

علائمی که نشان می دهد پنجره ها یا درهای دوجداره شما ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند عبارتند از:

 • نشتی، ورود آب و …
 • ورود بیش از حد سر و صدا
 • یو پی وی سی در حال زرد شدن است یا چوب در حال ترک خوردن است
 • صدمات قابل مشاهده به خصوص در مهر و موم
 • به سختی باز، بسته و قفل می شوند یا می چسبند

البته برخی از این مشکلات قابل تعمیر و نگهداری پنجره دوجداره هستند. می توانید از یک متخصص کمک بگیرید و مشخص کنید چه چیزی را می توان و چه چیزی را نمی توان تعمیر کرد. برای مشورت گرفتن از متخصص می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده با ما در شرکت درب و پنجره UPVC در ارتباط باشید.

رایج ترین خطاهای پنجره دو جداره

رایج‌ترین مشکلی که صاحبان پنجره های دو جداره در مورد تعمیر و نگهداری پنجره دوجداره دارند، سخت شدن باز و بسته کردن پنجره‌ها یا درها می باشد. به دنبال این مشکل پنجره ها یا درها به مرور زمان می افتند به طوری که به خوبی جا نمی شوند. مشکلات رایج دیگر پنجره های دو جداره عبارتند از:

 • قفل ها کار نمی کنند.
 • بخار شدن شیشه یا مشکل در تراکم.
 • خرابی درزگیرهای اطراف درها یا پنجره ها.
 • ترک خوردگی یا خرد شدن شیشه.

تعمیر و نگهداری پنجره دو جداره

آیا می توان پنجره های دوجداره را که به سختی باز یا آویزان شده اند، تعمیر کرد؟

یکی از موارد تعمیر و نگهداری پنجره دوجداره مشکلات باز و بسته شدن پنجره ها می باشد. مشکلات باز و بسته کردن پنجره ها ممکن است به دلیل موارد زیر باشد:

 • مکانیزم صفت بودن (اگر پنجره های محفظه ای با لولا باشند)
 • قفل دستگیره گیر کرده یا معیوب است
 • حرکت لولاها شل شده اند

در وهله اول، مکانیزم، لولاها، دستگیره ها یا مکان هایی را که پنجره ها یا درها از چهارچوب عبور می کنند روغن کاری کنید تا ببینید آیا این کار کمکی می کند یا خیر. همچنین می توانید پیچ ​​های تنظیم را برای سفت کردن لولاها یا مکانیسم ها امتحان کنید. اگر فکر می‌کنید اینها به جای آن نیاز به تعویض دارند پس تعویض کنید.

سختی باز شدن پنجره دو جداره یا ریزش یا افتادگی آن نیز می تواند از آب و هوا باشد. آب و هوای شدید می تواند باعث انبساط یا جمع شدن قاب شود. و بنابراین پنجره یا در به نرمی حرکت نمی کند و ممکن است چسبیده شود. پاک کردن قاب ها با آب سرد آنها گاهی اوقات می توان به کوچک شدن کمک کند اما شما نباید این کار را به طور منظم انجام دهید.

آیا درزگیرهای شکسته دوجداره را باید تعویض کرد؟

 

شما می توانید درزگیرهای پنجره یا درب شکسته را رها کنید، چرا که باعث ایجاد مشکل در تراکم یا نشتی شوند. با این حال، اگر درزگیرهای پنجره شما در چند سال اول پس از ساخت خراب شده اند، ممکن است به دلیل اشتباهات در ساخت یا نصب آنها باشد. به عنوان مثال، ممکن است ماده درزگیر آلوده شده باشد، زمان کافی برای خشک شدن نداشته است یا نصب کننده به طور تصادفی آن را سوراخ کرده باشد.

چگونه دستگیره یا قفل پنجره دوجداره را تعمیر کنم؟

اگر قفل کاملا شکسته باشد، ممکن است نتوانید پنجره را باز کنید یا آن را قفل کنید. در هر دو مورد، باید قفل را تعویض کنید. معمولا این کار را می توان بدون نیاز به تغییر کل قاب انجام داد. بسته به نوع قفل می توانید آن را جایگزین کنید. با این حال ممکن است بر مهر و موم تأثیر بگذارد و احتمالا گارانتی شما باطل شود. قفل نباید بعد از مدت کوتاهی خراب شود، بنابراین اگر پنجره یا درب شما دارای گارانتی است بهتر است برای تعمیر و نگهداری پنجره دوجداره با شرکت تولیدی تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *