تفاوت بین پنجره های PVC و uPVC

تفاوت پنجره های PVC و UPVC – وقتی نوبت به انتخاب مصالح برای خانه شما می رسد، متوجه خواهید شد که تعدادی از مواد با کیفیت بالا و بادوام ساخته شده وجود دارد که می توانند در ساختار کلی ساختمان گنجانده شوند. اگرچه ممکن است نام های بسیار رایجی داشته باشند، بسیاری از این محصولات برای کاربردهای بسیار خاص طراحی شده اند. به این ترتیب، چه در بازار لوله‌های جدید، چه پنجره‌های جدید یا سایدینگ جدید باشید، باید تفاوت پنجره های PVC و UPVC را درک کنید تا بهتر بتوانید محصولات با کیفیت خریداری نمایید.

تفاوت پنجره های PVC و UPVC

پی وی سی چیست؟

پی وی سی پلی وینیل کلرید معمولی است. این یک پلاستیک بسیار سبک وزن است که به دلیل سطح چشمگیر استحکام و دوام آن اغلب در ساخت و ساز استفاده می شود. برای افزایش انعطاف پذیری پلی وینیل کلراید می توان نرم کننده های ویژه ای را وارد کرد. پی وی سی زیاد سقت نیست و می تواند در طیف متنوعی از کاربردها یا مناطق مورد استفاده قرار گیرد.

یو پی وی سی چیست؟

هنگامی که هیچ نرم کننده ای در PVC استاندارد ادغام نشده باشد، به آن UPVC می گویند. نامگذاری این ماده اساسا به معنای PVC غیر پلاستیکی است. این نوع پلاستیک هنوز هم وزن بسیار سبک و قوی دارد. با این حال، به جای انعطاف پذیری، بسیار سفت تر و سفت تر است. واضح است که اگرچه PVC و UPVC ممکن است شبیه به هم به نظر برسند، اما در ترکیب و کاربردهای بالقوه آنها تفاوت چشمگیری دارند.

تفاوت  PVC و UPVC

یو پی وی سی اغلب در صنعت ساختمان به عنوان جایگزینی برای چوب استفاده می شود. در مواردی که چوب را نمی توان به طور پایدار در حجم کافی تامین کرد، استفاده از UPVC گاهی اوقات می تواند گزینه سازگارتر با محیط زیست در نظر گرفته شود. با این حال، این تنها زمانی صادق است که تولیدکنندگان محصول متعهد به استفاده از شیوه های تولید سازگار با محیط زیست باشند.

با این حال، جذابیت واقعی مواد غیر پلاستیک در این کاربردها این واقعیت است که آنها به همان سطح نگهداری و مراقبتی که چوب طبیعی نیاز دارد، نیاز ندارند. چوب، به ویژه چوبی که در نمای بیرونی سازه ساختمان استفاده می شود. باید به طور معمول درمان و رنگ آمیزی شود. با این حال، این گزینه‌ها راه‌حلی ساده، تنظیم و فراموش می‌کنند. که به تلاش بسیار کمی از طرف تیم‌های تعمیر و نگهداری ملک یا مالکان ساختمان نیاز دارد.

این در واقع یکی از متنوع ترین گزینه ها در مصالح ساختمانی با وجود عدم انعطاف پذیری آن است. به طور معمول در آستانه پنجره، به عنوان بخشی از پنجره های دو جداره و سه جداره و برای قاب کردن درهای شیشه ای کشویی استفاده می شود. این در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود است. و حتی می توان آن را سفارشی کرد تا شبیه سایر مصالح ساختمانی مانند فلز یا چوب طبیعی باشد.

PVC بیشتر در لوله کشی استفاده می شود. این به دلیل انعطاف پذیری آن و این واقعیت است که در مناطق تنگ و فشرده که نیاز به طرح های منحنی یا غیرخطی دارند مناسب تر است. هیچ یک از این مواد با وجود قرار گرفتن در معرض شرایط شدید منقبض نمی شوند یا تغییر نمی کنند. به این ترتیب، هر دو به سرعت در میان مصرف کنندگان و شرکت های ساختمانی به یک انتخاب ترجیحی تبدیل می شوند.

تفاوت پنجره های PVC و UPVC

مزایای یو پی وی سی

یکی از مزایای عمده یو پی وی سی استفاده از این نوع پلاستیک در ساخت و ساز و طراحی مجدد ساختمان، توانایی ایجاد سازه هایی است که در برابر حملات موریانه ها نفوذ ناپذیر است. هنگامی که از پلاستیک به جای چوب در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود، این امر مکان های کمتری را برای پرورش و تغذیه این حشرات مهاجم و فوق العاده مخرب باقی می گذارد. علاوه بر این، سطح صاف این پلاستیک امکان جریان آسان آب را فراهم می کند. که زهکشی خوبی را در بالاترین قسمت ساختمان ها تضمین می کند.

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *