شیشه لمینت در پنجره های یو پی وی سی

شیشه لمینت در پنجره های UPVC ، از دو یا چند لایه شیشه ساخته شده است که یک یا چند لایه از مواد پلیمری بین لایه‌های شیشه به هم چسبیده است. شیشه لمینت با یکی از دو روش تولید می شود:

شیشه چند لایه پلی وینیل بوتیرال (PVB) با استفاده از گرما و فشار برای قرار دادن لایه نازکی از PVB بین لایه های شیشه تولید می شود. گاهی اوقات از پلیمرهای دیگری مانند اتیل وینیل استات (EVA) یا پلی اورتان (PU) استفاده می شود. این رایج ترین روش است.

برای کاربردهای خاص، شیشه لمینت با ریختن یک رزین در فضای بین دو ورقه شیشه که موازی و بسیار نزدیک به هم نگه داشته می شوند، ساخته می شود.

شیشه لمینت در پنجره های یو پی وی سی

خصوصیات شیشه چندلایه لمینت در پنجره های UPVC

شیشه لمینت در پنجره های UPVC ویژگی های زیادی دارد. ایمنی و امنیت شناخته شده ترین آنها هستند  به جای شکستن در اثر ضربه، شیشه های لمینت توسط لایه میانی در کنار هم نگه داشته می شوند و خطر ایمنی مربوط به قطعات شیشه ای خرد شده و همچنین تا حدی خطرات امنیتی مرتبط با آسان را کاهش می دهد. ویژگی های دیگر مانند رنگ‌آمیزی، مقاومت در برابر آتش، فیلتر اشعه ماوراء بنفش برای شیشه های لیمینت در پنجره های یو پی وی سی وجود دارد و همچنین دارای سایر فناوری‌هایی است که می‌توانند در لایه میانی یا همراه با آن تعبیه شوند، فراهم می‌کند. شیشه های لمینت به طور گسترده در محصولات ساختمانی و مسکن و در صنایع خودروسازی و حمل و نقل استفاده می شود.

مزایای شیشه لمینت در پنجره های UPVC

ایمنی

شیشه پنجره معمولی شکننده است و به قطعات تیز بلند می‌شکند که می‌تواند صدمات جدی ایجاد کند. ویژگی اصلی شیشه های ایمنی چند لایه این است که لایه بین لایه تاثیر انرژی را جذب می کند و از این رو در برابر نفوذ مقاومت می کند. اگرچه ممکن است شیشه بشکند، قطعات شیشه به طور محکم به لایه میانی چسبیده باقی می مانند و خطر آسیب را به حداقل می رساند.

امنیت

سارقین اغلب سعی می کنند پنجره ها را بشکنند تا وارد خانه یا ساختمان شوند و در اینجا شیشه های لمینت در پنجره های یو پی وی سی، نقش مهمی در مقاومت در برابر نفوذ آنها ایفا می کند. حتی اگر شیشه بشکند، لایه میانی همچنان از ساختمان محافظت می کند تا زمانی که شیشه تعویض شود

کاهش صدا

سر و صدا از طریق پنجره ها و درها به راحتی وارد خانه ها و ساختمان ها می شود. شیشه چند لایه لمینت در پنجره های یو پی وی سی، مانع عالی در برابر سر و صدا است.

شیشه لمینت در پنجره های یو پی وی سی

کنترل انرژی خورشیدی

در حالی که نور طبیعی برای ما مهم است، نور خورشید بیش از حد می تواند به معنای افزایش بیش از حد گرما در داخل ساختمان باشد. شیشه‌های چند لایه لمینت در پنجره های یو پی وی سی، زمانی که در ترکیب با شیشه‌های بازتابنده، شیشه‌های رنگی یا شیشه‌های کم e استفاده می‌شوند، کاهش بسیار خوبی در مقابل انرژی خورشیدی و همچنین کاهش انتقال صدا از طریق پنجره ایجاد می‌کنند.

کنترل اشعه ماوراء بنفش

علت اصلی خرابی و محو شدن اثاثیه و تصاویر، واکنش شیمیایی ناشی از اشعه ماوراء بنفش با طول موج کوتاه است. افزودنی های جذب کننده اشعه ماوراء بنفش در لایه میانی در شیشه چند لایه می توانند تقریبا تمام این اشعه های مضر را از بین ببرند.

محافظت در برابر آب و هوا و بلایای طبیعی

اگر شیشه پنجره شکسته شود، شیشه های لمینت در قاب خود باقی می ماند. از آسیب های داخلی جلوگیری می کند. مناطقی که در معرض باد و باران شدید مانند طوفان هستند، ساختمان ها اغلب نیاز به حفاظت بیشتری دارند. که شیشه لیمینت بهترین گزینه برای حفاظت از ساختمان می باشد. شیشه لمینت را می توان به گونه ای طراحی کرد که دست نخورده، سالم و در قاب خود باقی بماند.

دوام شیشه لمینت در پنجره های UPVC

شیشه چند لایه لیمینت بادوام است. رنگ و قدرت خود را برای مدت طولانی حفظ می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *