پنجره های upvc ، بهترین عایق صدا، دما و رطوبت را دارند. و به دلیل مهندسی و نوع ساخت، قسمت بالای پنجره های یو پی وی سی عایق بندی شده اند. در این مقاله می خواهم شما را با عایق پنجره upvc آشنا کنم.

عایق پنجره upvc

پنجره های upvc تک حالته عایق

پنجره های تک حالته نسبت به پنجره های ثابت کمبود عایق ندارند. و تنها تفاوت آنها در نوع پنجره های UVC مورد استفاده است. اما به دلیل باز و بسته شدن و امکان حذف کلاژن منظم ممکن است باعث کاهش عایق پنجره upvc و افزایش درز شود.

عایق پنجره upvc دو حالته

زمانی که طراحی و ابزارآلات در اولویت قرار دارد، پنجره دو جداره راه حل مناسبی است. اتصالات پنجره دوگانه UVC به شما امکان می دهد از سه حالت پنجره (باز، بسته، پاپ آپ) تنها با یک دستگیره استفاده کنید. از بالای لولای مخصوص، این پنجره را در یک شیب ملایم قرار دهید تا جریان هوا صاف به داخل و خارج از پرده و سایر تجهیزات جریان یابد. عایق پنجره upvc همانند پنجره دوبل ثابت است و تنها تفاوت آن در باز و بسته شدن آن است.

عملکرد پنجره دو حالته upvc آسان است و با یک دستگیره می توانید از هر دو پنجره بازشو فقط برای چرخاندن دستگیره استفاده کنید. هنگامی که دستگیره به سمت پایین است، در یا پنجره دوجداره قفل است و برای باز کردن کناره پنجره فقط باید دستگیره را به صورت افقی بچرخانید، در انتها فقط دستگیره را به سمت بالا بچرخانید تا پنجره باز شود.

نحوه استفاده صحیح از پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره عمدتا از پروفیل، یراق آلات و اسپانیولت، لولا و دستگیره، شیشه و لولا تشکیل شده است که هر کدام وظیفه ای را بر عهده دارند و وجود هر کدام مستلزم عملکرد مناسب پنجره دوجداره است.

زمانی که پنجره دوجداره نصب و به اسکلت فولادی از پیش نصب شده متصل شد، نوبت به تنظیم تمامی قسمت ها می رسد تا پنجره بدون مشکل باز و بسته شود و پنجره دوجداره در این زمان آماده است.

یکی از بهترین مزایای پنجره دوجداره عایق بودن می باشد که با استفاده از چسب های خاصی چسبیده می شوند. استحکام پروفیل دوجداره به حدی است که در صورت نصب و تنظیم مناسب مشکلی برای کارفرما ایجاد نمی کند، اما دستگیره و یراق آلات درب ممکن است به مرور زمان دچار مشکل شوند، مثلا پنجره دوجداره بشکند یا یراق آلات به درستی کار نمی کنند که هر کدام قابل تعمیر و تعویض هستند. در پنجره دوجداره نحوه بستن و باز کردن در بسیار مهم است. برخی از پنجره های دو جداره دو طرفه هستند و جهات مختلفی برای بستن و باز کردن دارند. بنابراین به نحوه بستن و باز کردن پنجره دقت کنید.

 

نکته: در مورد پنجره دوجداره دقت کنید که به هیچ وجه شیشه را نکشید. زیرا باعث ریزش شیشه می شود. و خطرات زیادی را به همراه دارد. و ساختار خود شیشه دوجداره بسیار حساس است. قابلیت ترک، شکستن و پودر شدن در کوچکترین ضربه را دارد.

قاب های پنجره دوجداره نیز در صورت استفاده از مواد مرغوب، بادوام هستند و سال ها به درستی کار می کنند. اما در صورت وجود ایراد و بدون نگرانی قابل تعویض هستند.

تعمیر عایق پنجره upvc

تمیز کردن پروفیل پنجره دوجداره UVC

بهترین متریال یا راه حل برای نظافت پروفیل و عایق پنجره upvc، استفاده از شیشه پاک کن پی وی سی تمیزکننده است. علاوه بر آن می توانید از اسپری یا محلول آب یا صابون با غلظت کم یا از اسفنج های نانویی استفاده کنید. که قیمت پایینی دارند و در اکثر سوپرمارکت ها یافت می شوند. هرگز از دستمال یا پارچه درشت برای تمیز کردن پنجره دو طرفه UVC استفاده نکنید.

پس از استفاده از دستمال آغشته به آب یا صابون، سعی کنید آن را با یک پارچه بدون پرز تمیز کنید. هرگز از مواد شوینده قوی مانند ویتاکس برای تمیز کردن پنجره دوجداره UVC استفاده نکنید.

اگر لاستیک های پنجره دو طرفه PVC شما از جنس عالی باشد. بیشترین ماندگاری را خواهد داشت. و همیشه مشخص است که فقط باید هر چند بار یک پارچه بسیار مرطوب روی آن بکشید تا پنجره همیشه تمیز بماند.

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *