عوامل موثر درقیمت پنجره UPVC

در ساختمان های جدید، عموما از انواع پنجره دوجداره استفاده می شود. در واقع پنجره دوجداره را می توان از پر استفاده ترین انواع پنجره در صنعت ساختمان سازی دانست. این انواع پنجره ها اغلب از مواد پی وی سی و یا یو پی وی سی تولید می شوند. در واقع می توان گفت که به کارگیری این دو متریال بیشتر از سایر متریال ها انجام می شود. قیمت پنجره upvc که از انواع پنجره های دوجداره و سه جداره محسوب می شود، به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع نمی توان صرف اندازه و ضخامت پنجره را تنها عوامل موثر در قیمت پنجره upvc عنوان کرد.

قیمت پنجره های upvc کشویی و بازشوی محوری

 

نوع و سبک  طراحی پنجره ها از عوامل تاثیر گذار در قیمت تمام شده آن ها می باشد. دو نوع پنجره upvc کشویی و بازشوی محوری از جمله پنجره های upvc پر کاربرد هستند. عمدتا پنجره upvc کشویی قیمت بیشتری در مقایسه با انواع بازشوی محوری آن دارد.

تاثیر نوع پنجره برای بازسازی و نوسازی

 

قیمت پنجره upvc صرفا به خاطر نوع طراحی آن متفاوت نیست. لازم به ذکر است که پروفیل های به کار رفته در این نوع پنجره ها نیز می تواند متفاوت باشد. در واقع در پروژه های بازسازی و نوسازی از دو نوع پروفیل یو پی وی سی متفاوت استفاده می شود. لازم به ذکر است که با توجه به نوع پروژه باید نوع پروفیل به کار رفته را استفاده کرد.

تفاوت قیمت پنجره های upvc دوجداره و سه جداره

 

به طور کلی مهم ترین و تاثیر گذار ترین عامل دخیل در قیمت پنجره upvc میزان متریال به کار رفته در ساخت آن است. به همین جهت است که پنجره های سه جداره به دلیل به کارگیری پروفیل های پهن و همچنین کانال های بیشتر و شیشه های سه جداره، در مقایسه با پنجره upvc دوجداره قیمت بالاتری دارند.

همانطور که در بخش اول نیز به آن اشاره کردیم، قیمت پنجره upvc صرفا به یک یا دو عامل وابسته نیست. میزان پروفیل به کار رفته و همچنین سایر متریال تاثیر زیاد روی قیمت تمام شده پنجره می گذارند، اما قیمت نهایی صرفا متناسب با همین عوامل تعیین نمی شود. رنگ و یا لمینیت از جمله مواردی است که به کارگیری آن موجب قیمت تمام شده بالاتر محصول مصرفی می شود. به موجب همین امر قیمت پنجره upvc با میزان متریال و ساختار مشابه، در صورت داشتن رنگ و یا لمینیت از انواع سفید آن بالاتر است.

 

 

ضمانت پنجره های upvc

 

به خاطر بسپارید که صرف قیمت ارزان تر یک پنجره را دلیل انتخاب آن قرار ندهید. ارائه ضمانت توسط شرکت فروشنده یکی از عوامل مهم در خرید انواع پنجره های دوجداره است. پس در هنگام خرید این نوع پنجره ها، صرف نظر از عوامل مختلف دیگر سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که شرکت سازنده ضمانت یا همان گارانتی برای آن ارائه کند. به خصوص در خرید های عمده که توسط ساختمان ساز ها انجام می شود، داشتن ضمانت پنجره خریداری شده می تواند اطمینان بیشتری در هنگام خرید برای خریدار ایجاد کند.

افزایش قیمت پروفیل و تاثیر آن در قیمت پنجره های upvc

 

همانطور که گفتیم، میزان پروفیل و متریال به کار رفته در پنجره تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده آن دارند. در سال های اخیر قیمت پروفیل افزایش چشمگیری داشته است و به موجب همین موضوع قیمت این پنجره ها نیز در مقایسه با گذشته با افزایش محسوسی رو به رو بوده است.

افزون بر تورم موجود در سال های پیشین، عرضه نشدن و عدم فروش پروفیل در بازار های کشور نیز موجب افزایش قیمت این متریال تولیدی شده اند. به همین جهت است که هم قیمت این مدل پنجره و هم قیمت انواع درب های upvc نیز افزایش داشته است.

افزایش قیمت باقی مواد در ساخت پنجره upvc

 

فارغ از افزایش قیمت پروفیل ها که از جمله ی تاثیر گذار ترین متریال ها در قیمت تمام شده این پنجره ها هستند، قیمت باقی مواد مصرفی در ساخت این پنجره ها نیز در سال های اخیر افزایش داشته است.

جمع بندی

 

نوع متریل مصرفی و میزان به کارگیری آن از اصلی ترین عوامل تعیین کننده قیمت نهایی پنجره upvc هستند. اما سایر عوامل مثل نوع طراحی، سایز و شرکت سازنده نیز تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده پنجره های یو پی وی سی می گذارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *