قفل پنجره دو جداره

ویژگی قفل پنجره دو جداره چیست؟ انواع قفل پنجره های دو جداره کدام هستند؟آیا قفل پنجره های دو جداره ایمن هستند؟ مزایای پنجره های دو جداره چیست؟

پنجره های دو جداره  به صورت واحدهای شیشه ای عایق مانندی هستند که دارای چندین شیشه در سیستم یک پنجره می باشند. پنرجه ها به طور کلی دو جداره هستند. یعنی با دو صفحه شیشه ای.

پنجره های دو جداره دمای داخل منزل را در تعادل نگه می دارند و جلوی نفوذ سرما و گرما می شوند. باید دانست که علاوه بر مهم بودن پنجره دو جداره که باید به ان توجه داشت قفل پنجره دو جداره هم به نوبه ی خود مهم می باشد و باید دانستنی های خود را هم در این مورد افزایش دهید. آیا مشتاق هستید درباره قفل پنجره های دو جداره بیشتر بدانید و بدانید که آیا آنها مناسب خانه شما هستند؟ برای دانستن پاسخ این سوال تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

قفل پنجره

با قفل پنجره دو جداره ایمن بمانید

شما می توانید طیف چشمگیری از سیستم های قفل و امنیتی را انتخاب کنید که بسیاری از آنها به طور استاندارد توسط اکثر شرکت های شیشه دوجداره برای پنجره ها و درهای خود ارائه می شود. هنگامی که یک نصب کننده معتبر را انتخاب می کنید تمام سیستم های قفل با استانداردهای مشخص شده اندازه گیری می شود.

پنجره های شما بخش مهمی از امنیت خانه شما هستند. امروزه با رعایت ویژگی های ایمنی مناسب، می توان نفوذ سروصدا و…. را تقریبا غیرممکن کرد. و همچنین پنجره های دو جداره برای جلوگیری از حوادث در خانه هایی با کودکان خردسال مانند زمین خوردن یا جراحات ناشی از شکستگی شیشه به طرز ماهرانه ای طراحی شده اند. قفل پنجره دو جداره طوری ساخته شده اند که اطمینان حاصل کنند در صورت بروز آتش سوزی یا سایر موارد اضطراری، همه می توانند به راحتی و با خیال راحت از خانه خارج شوند

همچنین بخوانید : نصب پنحره دوجداره در تهران

ویژگی های ایمنی پنجره های دو جداره

مهره داخلی

قفل چند نقطه ای

پیچ ها

شیشه ضد ضربه

دسته های قابل قفل کردن کلید

محدود کننده های کودک

مهره داخلی

اکنون به طور کلی پذیرفته شده است که مهره داخلی پنجره دو جداره  یک گزینه مطمئن تر از مهره خارجی است. زیرا مانع از این می شود که مزاحمان بتوانند مهره ها را خارج کنند.

قفل چند نقطه ای

همان طور که از نامش پیداست سیستم های قفل چند نقطه ای پنجره دو جداره دارای بیش از یک نقطه قفل هستند تا اطمینان حاصل شود که در صورت بسته بودن، پنجره در چند نقطه برای حداکثر امنیت محکم می شود.

پیچ ها

وجود پیچ ​​و مهره در بالا و پایین پنجره ها باعث افزایش امنیت می شود. زیرا پیچ های قوی پنجره را در جای خود محکم کرده و از باز شدن اجباری آن اطمینان حاصل می کنند.

دسته های قابل قفل کردن کلید

قفل کردن درب ورودی با کلید به شما اطمینان خاطر می دهد که خانه شما ایمن است و دسته های قفل دار برای پنجره های شما نیز همین کار را می کنند. قفل پنجره دو جداره را فقط می توان با کلید باز کرد. بنابراین اگر یک مزاحم بخواهد با شکستن شیشه و در دست گرفتن دستش نفوذ کند باز هم نمی تواند قفل پنجره دو جداره را باز کند.

محدود کننده های کودک

اگر فرزندان خردسال در خانه خود دارید نمی توانید مدام آنها را زیر نظر داشته باشید. بنابراین عایق بندی پنجره ها برای کودکان ضروری است. محدود کننده ها یک گزینه عالی برای انجام این کار هستند. زیرا مانع از این می شود که کودک کوچک شما بتواند پنجره را به اندازه کافی باز کند تا خطرناک باشد.

شیشه ضد ضربه

شیشه مقاوم در برابر خرد شدن دو فایده اصلی دارد. اولا شکستن پنجره در خانه شما بدون مزاحمت برای متجاوزان را دشوار می کند. زیرا آنها مجبورند بارها به آن ضربه بزنند تا بتوانند قفل پنجره دو جداره را باز کنند و وارد شوند. ثانیا این بدان معناست که اگر پنجره ای بشکند تکه های شیشه به همه جا نمی رود.

لولا

پنجره ها را می توان با لولا مخصوص نصب کرد تا در صورت بروز آتش سوزی یا سایر موارد اضطراری، آنها به سرعت در دمای 90 درجه باز شوند و همه افراد داخل خانه بتوانند به طور موثر و ایمن از آن خارج شوند.

همچنین بخوانید : قیمت پنجره upvc

قفل های امنیتی پنجره دو جداره

قفل های امنیتی برای پنجره دو جداره یک ویژگی بسیار مهم در پنجره ها و درها هستند. آنها وظیفه محافظت در برابر نفوذ مزاحم را انجام می دهند و خانه و وسایل آن را فوق العاده ایمن نگه می دارند.

انواع قفل های دو جداره

انواع قفل های پنجره دو جداره

قفل های پنجره uPVC

تامین کننده شیشه دوجداره شما همچنین ارتقاء امنیتی بیشتری مانند قفل پنجره uPVC پیشرفته و قفل پنجره برای پنجره های چوبی را ارائه می دهد. این ارتقاء به ویژه برای کسانی که از امنیت آگاه هستند مفید است. شما می توانید با آگاهی از این که خانه، شما و عزیزانتان سالم هستند راحت باشید. انواع مختلفی از سیستم های قفل امنیتی در بازار وجود دارد که هرکدام مزایای جداگانه خود را ارائه می دهند و دارای مجوز امنیتی هستند. سیستم های محبوب شامل قفل اسپانیولت است. این قفل پنجره دو جداره امنیت کافی را برای منزل شما ایجاد می کند.

اسپانیولت یا قفل چند نقطه ای زمانی است که پیچ ها در پنجره قرار می گیرند. هنگامی که دسته چرخانده می شود این پیچ ها برای امنیت بیشتر در نقاط قفل کننده در قاب قرار می گیرند. پیچ و مهره ها سر قارچ دار هستند و در پشت نقطه قفل قرار می گیرند و از جدا شدن پنجره از قاب جلوگیری می کنند.

قفل پیچ و مهره

قفل دیگری که اغلب به عنوان ارتقاء امنیتی ارائه می شود ، سیستم قفل پیچ و مهره است. این قفل ها دارای پیچ و مهره هایی هستند که از دو طرف قاب بیرون می زنند و امنیت بیشتری را ایجاد می کنند. این سیستم های قفل فوق العاده قوی هستند و دارای 10 نقطه تماس در قاب هستند.

قفل های پنجره ارسی

قفل کردن پنجره های معمولی شامل پیچ دوگانه، بندهای جلو و قفل های قاب به قاب است. همچنین گزینه های امنیتی اضافی وجود دارد که نصب کننده شیشه دوجداره شما می تواند با شما در مورد آنها صحبت کند.

دو پیچ

یک پیچ دوتایی شامل یک پیچ کامل یا نیمه رزوه شده است که از طریق یک بشکه با نخ داخلی که در قسمت بالای ارسی پایین، در قسمت پایین یا در یک بشکه رزوه دار دیگر نصب شده است، پیچ خورده است.

پیچ و مهره ها گران قیمت بیشتری دارند اما اتصالات مطمئن تری را ارائه می دهند. پیچ و مهره های ارزان قیمت و نیمه رزوه دار در معرض خم شدن تحت فشار یک اهرم بزرگ هستند.

قفل قاب به قاب

قفل پنجره دو جداره ارسی در بالای بند زیرین و در قسمت پایین آن قرار دارد. آنها با یک میله تراز یا پیچ و مهره به هم قفل می شوند.

قفل استوانه ای ییل

قفل سیلندر ییل یا قفل سیلندر پروفیل یورو بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از پنجره ها و درهای uPVC و کامپوزیت است. این قفل همراه با قفل های چند نقطه ای مورد استفاده قرار می گیرد. با نصب قفل استوانه ای ییل می توانید امنیت خانه خود را در عرض چند دقیقه ارتقا دهید. تعویض سیلندر قفل با قفل ساز معتبر راهی آسان است که باعث امنیت بیشتر خانه شما می شود.

قفل های پنجره Casement

قفل پنجره  دو جداره، پنجره را به قاب محکم می کند. اکثر قفل های پنجره های دو جداره به جای خود قاب به پنجره متصل می شوند که اغلب روش ضعیف تری است. قفل هایی که روی قاب ثابت شده اند از امنیت بیشتری برخوردارند و استفاده از آنها آسان است.

همچنین بخوانید : مزایای پنجره دوجداره چیست

مزیای پنجره دو جداره

مزایای قفل پنجره دو جداره

شکاف هوا یا گاز بین شیشه ها در سیستم IGU به عنوان عایق حرارتی عمل می کند. آنها در تابستان هوای خنک تهویه مطبوع خود را قفل می کنند و گرمای ناخواسته را در بیرون می گذارند. در زمستان آنها گرمای خروجی از خانه برشته شما را متوقف می کنند. با قفل کردن اثر کنترل دما، می توانید از بخاری و کولر خود کمتر استفاده کنید. اگر صبح هنگام رفتن به محل کار دمای مطلوبی داشتید، هنگام بازگشت عصر تقریبا هوا همانطورخواهد بود. مهم نیست روز چقدر سرد یا گرم بوده است. این باعث صرفه جویی عظیم در انرژی می شود.

چرا امنیت درب و پنجره اینقدر مهم است؟

آنها به عنوان نقطه اصلی ورود افراد مزاحم عمل می کنند و اغلب هدف سرقت هستند. به عنوان صاحبان خانه مسئولیت ما این است که از پنجره هایمان در برابر خطرات امنیتی مانند این محافظت کنیم.

اگر می خواهید پناهگاه امن خانه و خانه خود را ایمن و ایمن نگه دارید، امنیت پنجره خود را در نظر بگیرید. می توانید از طریق قفل پنجره دو جداره از خانه خود محافظت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *