قیمت پنجره دو جداره

قیمت پنجره دو جداره- قیمت پنجره دو جداره چقدر است؟ تفاوت پنجره دو جاره با تک جداره چیست؟ در این مقاله می خواهیم در مورد پنجره دوجداره، قیمت پنجره دو جداره و مزایای آن سخن بگوییم.

پنجره دو جداره

قیمت پنجره دو جداره

برای اطلاع یافتن از قیمت پنجره دو جداره دوراه وجود دارد. یکی از راه ها این است که به بازار مراجعه کنید و قیمت پنجره دو جداره مطّلع شوید و سپس اقدام به خرید نمایید. راه دیگر مراجعه به سایت های اینترنتی است. شما هر زمان که می قصد خرید پنجره دو جداره را داشتید می توانید قبل از آن به سایت مربوطه مراجعه نمایید و از قیمت پنجره دو جداره مطّلع شوید و سپس اقدام به خرید نمایید.

پنجره های دو جداره چیست؟

یک واحد شیشه ای عایق (IGU) چندین شیشه شیشه ای را در یک سیستم پنجره واحد ترکیب می کند. بیشتر IGU ها به صورت دو جداره (دو شیشه) یا سه شیشه (سه جداره) یا بیشتر به دلیل هزینه های بالای انرژی در بازار رایج هستند. شیشه های موجود در IGU ها با فاصله دهنده و یک لایه ثابت هوا یا گاز از هم جدا می شوند. سپس شیشه در قاب پنجره نصب می شود، که برای قرار دادن دو شیشه گسترده تر است.

بیشتر بخوانید : پنجره upvc چیست

تفاوت پنجره دو جداره با پنجره تک جداره

یک خانه با مصرف انرژی یک خانه راحت است ، زیرا خانه ای که گرم کردن یا خنک کردن آن راحت تر است. اطمینان از اینکه خانه شما از نظر مصرف انرژی صرفه جویی می کند ، نه تنها راحتی را افزایش می دهد ، بلکه در هزینه خدمات شهری نیز صرفه جویی می کند. عایق بندی ، مکان و مصالح مورد استفاده در ساخت خانه به افزایش بهره وری انرژی کمک می کند.

هنگام استفاده از انرژی ، شیشه ای که در خانه استفاده می کنید بسیار مهم است. اگر تصمیم دارید بین پنجره های تک و دو جداره تصمیم بگیرید ، مهم است که تفاوت ها را بدانید و اینکه کدام گزینه برای خانه شما بهتر است.

یک پنجره تک شیشه ای با استفاده از یک پنجره شیشه ای ساخته شده است. این بدان معناست که تنها چیزی که خانه شما را از محیط بیرون جدا می کند، آن شیشه است. شیشه پنجره معمولی بین 3 تا 10 میلی متر است که عایق کافی را ارائه نمی دهد. در مورد اتلاف یا ذخیره انرژی، یک پنجره تک جداره می تواند تا 20 برابر کمتر از یک دیوار عایق کارایی داشته باشد.

پنجره های دو جداره از دو تکه شیشه جداگانه استفاده می کنند که با خلاء جدا شده اند. لایه خلاء به عنوان یک مانع عایق عمل می کند. شیشه مورد استفاده می تواند روکش دار یا رنگ UV باشد.

اما از نظر دیگر شبیه شیشه ای است که در پنجره های تک لعاب استفاده می شود. هنگامی که پنجره های دو جداره به پنجره موجود نصب می شوند، بازده حرارتی را می توان تا 80 درصد بهبود بخشید. پنجره های دو جداره کارخانه می توانند تا 100٪ کارآمدتر از یک شیشه معادل آن باشند.

عایق ناکافی – یک پنجره تک جداره می تواند تا بیست برابر کارآمدتر از یک دیوار عایق در مورد اتلاف انرژی یا ذخیره سازی باشد. این بدان معناست که سرما از بیرون به سرعت می تواند به خانه شما منتقل شود و بالعکس. به همین خاطر قیمت پنرجه تک جداره ارزان است اما قیمت پنجره دو جداره گران می باشد.

شیشه های تک شیشه ای که از عایق ضعیف (و در نتیجه بهره وری ضعیف انرژی) ناشی می شوند، اغلب نشت انرژی را به طرق دیگر، مانند خروجی از مهر و موم های ضعیف یا ترک ها انجام می دهند.

پنجره های تک جداره امن نیستند- شکستن یک پنجره شیشه ای بسیار آسان است و به امنیت هیچ خانه ای نمی افزاید. اما پنجره های دو جداره دارای ضخامت بالایی هستند و شکسته نمی شوند. همچنین از امنیت بالایی برخوردار هستند.

قیمت پنجره های دوجداره نسبت به پنجره های تک جداره گران تر هستند و همچنین دارای کیفیت عالی هستند. به هیمن خاطر امروزه فروش پنجره های دو جداره نسبت به پنجره های تک جداره بیشتر شده است.

همچنین بخوانید : نکات مهم برای خرید پنجره upvc

پنجره دوجداره چه مزایایی دارد؟

پنجره دو جداره در مقایسه با پنجره شیشه ای از دو شیشه استفاده می کند. بین این دو شیشه شیشه ای خلاء وجود دارد (پر از گاز متراکمی به نام گاز آرگون، اگرچه شما نمی توانید این گاز را ببینید)، که سپس یک مانع عایق بین جهان داخل و خارج ایجاد می کند. نور خورشید، گرما، صدا، همه آنها می توانند از طریق گاز عبور کنند. اما این فضا است که به میزان قابل توجهی انرژی را کاهش می دهد. ثابت شده است که پنجره های دو جداره تولید شده در کارخانه تا صد درصد از نظر مصرف انرژی بیشتر از نمونه های تک جداره خود هستند.

افزایش بهره وری

بهترین مزیتی که از طریق پرداخت قیمت پنجره های دو جداره و نصب آن به دست می آید افزایش بهره وری انرژی است. این بدان معناست که حفظ دمای داخل خانه راحت تر خواهد بود. این امر به ویژه برای خانواده هایی که دارای تهویه مطبوع یا سیستم های کنترل آب و هوای مرکزی هستند مفید است.

به عنوان مثال می توان خانه ای را نام برد که از سیستم تهویه مطبوع، پمپ حرارتی برای گرم کردن اتاق نشیمن در زمستان استفاده می کند. بدون شیشه دوجداره، گرمای داخل به راحتی از بین می رود. این بدان معناست که واحد داخلی مجبور است برای حفظ دمای راحت در اتاق بیشتر کار کند.

وقتی به پنجره نزدیک هستید، راحتی شما نیز تحت تأثیر دمای شیشه قرار می گیرد. با شیشه دو جداره انتقال دمای ناخواسته به بیرون سخت تر است و شیشه داخلی را به دمای اتاق نزدیک می کند.

مزایای پنجره دو جداره

کاهش یافتن تلفات حرارتی

با پرداخت قیمت پنجره دو جداره و نصب آن در شرایط مطلوب می توان تلفات حرارتی را به نصف کاهش داد. در صورت ترکیب پرده های عایق که پنجره ها را می پوشانند، اتلاف گرما حتی کمتر می شود.

عایق صدا

یک پنجره شیشه ای صداها را به راحتی منتقل می کند، به ویژه به دلیل اینکه مهر و موم برای یک پنجره معمولا به طور قابل توجهی کمتر از مهر و موم هایی است که برای شیشه دوجداره استفاده می شود.

پنجره های دو جداره یک فناوری عایق صوتی را معرفی می کنند که قبلا دیده نشده بود. همچنین به دلیل این که فضای پر از گاز در بین شیشه ها نه تنها رسانای ضعیف گرما بلکه صدا است. این یک ویژگی عالی برای هر خانه ای است به ویژه در یک شهر شلوغ پر سر و صدا مانند سیدنی.

امنیت

همانطور که قبلا اشاره کردیم ، شکستن و دور زدن یک شیشه بسیار ساده تر است. شیشه دوجداره یک گزینه بسیار مطمئن و مطمئن برای خانه فراهم می کند.

بیشتر بخوانید : مزایای پنجره دوجداره چیست

امیدواریم که مطالب ارائه شده در مورد قیمت پنجره دو جداره، ویژگی های پنجره دو جداره و مزایای آن اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشد. شما با نصب پنجره دو جداره می توانید امنیت، آرامش را به خانه خود دعوت کنید. می توانید در تابستان و زمستان دمای داخل خانه را ثابت نگه دارید و با آرامش لحظات خود را سپری کنید.

 

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] همچنین بخوانید : قیمت پنجره دو جداره چقدر است ؟ چه عواملی روی آن تاثیر می… […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *