لمینت پنجره چیست

لمینت پنجره چیست

لمینت پنجره چیست؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی موضوع لمینت پنجره چیست بپردازیم.

لمینت پنجره

لمینت پنجره چیست؟

شیشه های چند لایه اساسا دارای لایه های بیشتری نسبت به یک شیشه معمولی هستند. لمینت پنجره چیزی است که لایه ها را به هم چسبیده نگه می دارد. با دو لایه شیشه یک قطعه وینیل در این بین دارید.

آن قطعه وینیل یا لایه وینیل چه می کند؟ هنگامی که یک تکه معمولی شیشه می شکند، شما یک سوراخ در آن دارید و تکه های شیشه در همه جا وجود دارد. در مورد شیشه های چند لایه چندان مناسب نیست. این لایه اساسا شیشه را در کنار هم نگه می دارد، بنابراین شما فقط ترک دارید و میزان شیشه ای که از ترک ها می افتد را به حداقل می رساند.

 

شیشه های امنیتی چند لایه چیست و چگونه ساخته می شود؟

شیشه های امنیتی چند لایه شامل دو یا چند لایه شیشه است که با استفاده از یک یا چند لایه پلاستیکی با استفاده از گرما و فشار زیاد به هم چسبیده اند.

شیشه و لایه های بین لایه ای را می توان در انواع رنگ ها، ویژگی های عملکردی و ضخامت ها ایجاد کرد تا عملکرد و ظاهر دلخواه را ارائه دهد. اگرچه شیشه های چند لایه می توانند شکسته شوند، قطعات آن تمایل دارند که به لایه پلاستیکی بچسبند و عمدتا دست نخورده باقی مانده و خطر آسیب را کاهش می دهند.

همچنین بخوانید : قیمت حفاظ درب ضد سرقت

لمینت

تفاوت شیشه های چند لایه و مقاوم

بعد از تعریف لمینت پنجره چیست می خواهیم به تفاوت های شیشه های چند لایه و مقاوم بپردازیم.

شیشه لمینت در مقابل شیشه ی حرارت دیده

اگرچه شیشه های مقاوم و شیشه های چند لایه بسیار شبیه به هم هستند، اما دارای خواص متفاوتی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. شیشه مقاوم نوعی شیشه ایمنی است که با استفاده از حرارت زیاد یا مواد شیمیایی برای تقویت شیشه ساخته می شود. شیشه های مقاوم معمولا چهار برابر قوی تر از شیشه های معمولی با همان اندازه و ضخامت هستند.

شیشه های چند لایه با اتصال چند لایه شیشه به یکدیگر تحت فشار و حرارت بالا ساخته می شوند. این تکنیک یک ورقه شیشه ای با چند لایه می سازد.

رزین که به عنوان ماده اتصال دهنده استفاده می شود باعث می شود شیشه به راحتی از هم جدا نشود و عایق صوتی فوق العاده ای را ایجاد کند. شیشه های چند لایه نیز بسیار انعطاف پذیر هستند قبل از خرد شدن به قطعات خم می شوند.

مزایای لمینت پنجره چیست

مزایای شیشه لمینت

شیشه لمینت هنگام شکستگی کمتر خطرناک است

یکی از مزایای لمینت پنجره چیست کم خطر بودن آنها است. اگر نگران شکستگی در محله خود هستید، شیشه معمولی با استاندارد ایمنی ممکن است هنگام ضربه زدن به راحتی شکسته شود.

این بدان معناست که در یک ضربه سریع، یک سارق می تواند به خانه شما دسترسی داشته باشد. نه تنها این بلکه اگر به هر دلیلی پنجره شما بشکند، نحوه شکستن با شیشه معمولی بسیار خطرناک تر است و می تواند منجر به آسیب جدی شود.

با شیشه های چند لایه احتمال بریده شدن شیشه در صورت شکسته شدن آن بسیار کاهش می یابد. این به این دلیل است که لایه محافظ وینیل داخلی از خرد شدن شیشه و پراکنده شدن آن در کف یا حیاط شما جلوگیری می کند. مانند شیشه ایمنی، تکه های شیشه به وینیل می چسبد.

همچنین بخوانید : قیمت پنجره دوجداره هافمن

سارقان نمی توانند از برش های شیشه ای استفاده کنند

از آنجا که شیشه های چند لایه را نمی توان از بیرون برش داد، این امر باعث می شود که سارق نتواند از وسیله ای مانند برش شیشه برای دسترسی به خانه شما استفاده کند و از این طریق خطر سرقت را تا حد زیادی کاهش می دهد.

اگر سارقی سعی کند پنجره شما را بشکند، ترک هایی در شیشه باقی می ماند. بدون سوراخ و راهی برای ورود به داخل.گر آنها از برش های شیشه ای استفاده کنند، بهترین کاری که می توانند انجام دهند این است که از بیرونی ترین لایه عبور کنند، اما نمی توانند از بقیه عبور کنند. محتمل ترین نتیجه این است که حتی اگر تلاش کنند، سریع تسلیم می شوند و می روند.

امیدواریم که مطالب در مورد لمینت پنجره چیست برای شما مفید واقع شده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *