مزایای نصب پنجره های سه جداره

پنجره های سه جداره دارای سه شیشه می باشند. بین هر شیشه یک محفظه از هوا یا گاز بی اثر، مانند آرگون وجود دارد. آرگون از هوا سنگین تر است و به عنوان عایق صدا و گرما عمل می کند. پنجره سوم شیشه ای که در نیمه راه بین دو جداره داخلی و خارجی قرار دارد، دو قفل هوا ایجاد می کند که عملکرد انرژی شیشه های دوجداره معمولی را تا حدود 50% بهبود می بخشد. در این مقاله می خواهم به مزایای نصب پنجره های سه جداره بپردازم.

مزایای نصب پنجره های سه جداره

کاربرد پنجره های سه جداره

کاهش اتلاف انرژی

این پنجره ها موجب کاهش یافتن اتلاف انرژی در داخل ساختمان می شود. گازی که در بین جداره های شیشه وجود دارند باعث کاهش یافتن پل حرارتی می باشد. بهره وری انرژی با متغیرهایی مانند نوع هوا یا گاز مورد استفاده در فضای بین شیشه ها، میله های جداکننده لبه گرم در اطراف محیط برای کاهش پل حرارتی و پوشش مختلف روی شیشه برای کاهش اتلاف انرژی از داخل بهبود می یابد. خود فریم ها نیز تأثیر زیادی بر عملکرد کلی (و همچنین عایق) دارند.

عملکرد انرژی

روش تقریبی و آماده برای مقایسه عملکرد انرژی پنجره ها استفاده از اندازه گیری مقدار U است، همانطور که در مورد دیوارها، کف ها و سقف ها انجام می دهیم.

تولیدکنندگان شیشه در هنر پوشش دادن و رنگ آمیزی شیشه با انواع روکش هایی که می تواند گرما را در خود نگه دارد، نور خورشید را دور نگه دارد، تابش خیره کننده را کاهش دهد و حتی خود تمیز شود، تسلط پیدا کرده اند. نتیجه خالص این مهندسی شیشه به این معنی است که مقادیر U لعاب به طور چشمگیری کاهش یافته است.

بهبود تولید در لعاب

بهبود تولید در لعاب باعث به وجود آندن نتایج عالی شده است که در زیر خواهیم گفت.

حفره های وسیع تر بین دو شیشه 16 میلی متر بهترین فاصله است.

پوشش‌هایی با انتشار کم به شیشه اضافه می‌شوند تا از خروج گرما جلوگیری کنند.

حفره با گاز بی اثر، معمولا آرگون پر می شود.

طراحی پل های سرد، مانند اسپیسرهای آلومینیومی، اطراف واحدهای لعاب دار.

نصب پنجره های سه جداره

مزایای نصب پنجره های سه جداره

مزایای نصب این پنجره ها در واقع مربوط به راحتی است. اگر دیوارها، سقف و کف خانه را عایق کاری کنید و شیشه ها را نادیده بگیرید، در شب با نقاط سردی اطراف پنجره ها مواجه می شوید که باعث کشش می شود، اگر در کنار آنها بنشینید گرما را از شما دور می کند و نتیجه آن جریان های تراکم از روی شیشه ها جاری می شود. بنابراین، در اصل، استاندارد لعاب باید با استاندارد عایق در جای دیگر خانه مطابقت داشته باشد، به طوری که پوشش گرم در اطراف خانه به طور مداوم انجام شود.

سطوح آسایش حرارتی

در حالی که یک پنجره دو جداره برای ساختمان کاملا کافی است، اما یک پنجره سه جداره بسیار راحت تر است؛ زیرا کمی بهتر به گرما می چسبد (دمای سطح یک پنجره دوجداره مدرن و کم مصرف 16 درجه است. درجه سانتیگراد در اتاقی که تا دمای 21 درجه سانتیگراد گرم می شود، جایی که پنجره سه جداره می تواند دمای 18 درجه سانتیگراد را ارائه دهد).

عملکرد آکوستیک و کاهش نویز

پنجره های دو جداره می توانند عملکرد صوتی خوبی داشته باشند. این را می توان با برخی از انواع پنجره های سه جداره بهبود بخشید.

کاهش خطر تراکم

یکی از مزایای نصب پنجره های سه جداره کاهش خطر تراکم است. مقادیر U پایین پنجره های سه جداره به حداقل رساندن مشکلات تراکم داخلی ساختمان کمک می کند. زیرا گرما در داخل ساختمان نگه داشته می شود. و معمولا واکنش دمای سرد خارجی با هوای گرم داخلی را متوقف می کند. که منجر به تراکم می شود. با این حال، علت اصلی تراکم داخلی، سطوح بالای رطوبت داخلی است.

معایب پنجره های سه جداره

  •   پرهزینه تر هستند.
  • فریم‌های سنگین‌تر می‌توانند به دیوارها آسیب بزنند، اگر به درستی پشتیبانی نشوند.
  •  باید به درستی نصب شوند، در غیر این صورت عملکرد آنها به خطر می افتد.

با  مطالعه سایر مقالات و این مقاله می توانید تصمیم بگیرید که آیا پنجره های دو جداره خرید و نصب کنید یا سه جداره؟ تصمیم با شماست. برای نصب هر کدام که دوست داشتید می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده با نصابان مجرب ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت برای نصب اقدام کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *