مزایای پنجره دو جداره

مزایای پنجره دو جداره چیست؟

درست همانطور که از نامش پیداست پنجره های دو جداره از دو لایه شیشه ساخته شده اند. این دو شیشه با فضایی از هم جدا می شوند که می توان آن را با گاز بی اثر پر کرد یا ممکن است به صورت خلاء باقی بماند. پنجره های دو جداره پنجره هایی هستند که دو لایه شیشه دارند و فاصله ای بین آنها وجود دارد. این دستگاه ها برای کاهش اتلاف گرما و جلوگیری از سر و صدای خارجی طراحی شده اند.

در مقایسه با پنجره های تک، ثابت شده است که پنجره های دو جداره نه تنها صورتحساب انرژی را کاهش می دهند و سر و صدا را حذف می کنند. بلکه برای محیط زیست بهتر هستند نگهداری آنها راحت تر است و می تواند ارزش اموال شما را نیز افزایش دهد. ما در این مقاله قصد داریم به مزایای پنجره دو جداره بپردازیم.

پنجره دو جداره

مزایای پنجره دو جداره

پنجره دو جداره مزایای زیادی دارد که ما در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم.

کاهش نویز

با پنجره های تک شیشه، این امر نه تنها از دمای بیرون باعث لرز می شود، بلکه می تواند صداهای خارجی را نیز وارد کند. خواه اتومبیل هایی که در جاده حرکت می کنند، سگ ها پارس می کنند، افرادی که از کنار پنجره عبور می کنند.- اگر می خواهید بخوابید، شنیدن این صداها آسایش شما را به هم می زند. با این حال  یکی از مزایای پنجره دو جداره این است که سر و صدا را بیشتر می پوشاند. به این معنی که اگر در منطقه ای پر سر و صدا، در نزدیکی ایستگاه قطار یا فرودگاه زندگی می کنید یا سبک خواب هستید بسیار مفید است. از طرف دیگر شما همچنین می توانید از گوش دادن به موسیقی با صدای بلند در خانه خود بدون نگرانی از مزاحمت همسایه لذت ببرید.

همچنین بخوانید : پنجره upvc چیست

کاهش قبوض انرژی

چهارمین مزایای پنجره دو جداره این است که پنجره دوجداره به خانه شما این امکان را می دهد که بیشتر گرمای حاصل از نور خورشید را در طول روز حفظ کند. در ماه های گرم تابستان، خانه سردتر بدان معنی است که نیازی به استفاده زیاد از کولر ندارید. این به معنی مصرف انرژی کمتر و صورتحساب است.

افزایش ارزش املاک

پنجمین مزایای پنجره دو جداره، افزایش ارزش املاک است. نصب پنجره های دو جداره باعث می شود خانه شما بهتر و راحت تر زندگی کند. این امر در مقایسه با خانه ای با پنجره های تک جداره، جذابیت بیشتری برای خریداران بالقوه دارد.

کاهش آسیب داخلی

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید وسایل شما به ویژه آنهایی که نزدیک پنجره ها و درها هستند تحت تأثیر نور خورشید قرار می گیرند. اشعه ماوراء بنفش در نور خورشید به آرامی باعث آسیب به مبلمان، دکوراسیون و حتی فرش شما می شود. عایق بندی پنجره های دو جداره سبب می شود که وسایل های خانه مانند دکوراسیون و مبلمان شما دچار آسیب نشوند.

امنیت

شکستن یا شکستن یک پنجره تک جداره ای به طور کلی بسیار آسان است. زیرا فقط یک شیشه برای شکستن وجود دارد. بنابراین، برای جلوگیری از نفوذ متجاوزان به خانه شما، پنجره های دو جداره دارای پوسته محافظتی بیشتری با دو شیشه هستند. این بدان معناست که شکستن آنها سخت تر است یا به اجبار از بیرون باز می شوند. با افزودن شیشه های دو جداره به پنجره های خود می توانید مطمئن باشید که خانه شما بسیار محافظت می شود.

عایق کاری

یکی از رایج ترین مزایای پنجره دو جداره عایق کاری است. جلوگیری از سرما و گرما در ماه های سردتر بسیار مهم است و شیشه دوجداره می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. با شیشه اضافی پنجره های دو جداره مانع بهتری عمل می کنند. اجازه نمی دهند در آن روزهای سردتر گرمای زیادی خارج شود. مزایای شیشه دوجداره در تابستان نیز وجود دارد. زیرا گرمای شدید را در خارج از خانه حفظ می کنند نه اینکه اجازه دهند از خانه بیرون بیاید و کمی خنک تر شود. شیشه دوجداره با استفاده از مزایای آن در تابستان و زمستان، در تنظیم دمای خانه و اجتناب از افراط و تفریط مثر است.

از نظر زیبایی خوشایند است

آیا سبک خاصی برای نمای بیرونی خانه خود دارید؟ چه سنتی باشد و چه مدرن، تمام پروفیل های معماری را می توان با شیشه های دو جداره مجهز کرد و در عین حال شخصیت موجود خانه را حفظ کرد. به این ترتیب شما می توانید زیبایی اصلی خود را حفظ کنید بدون اینکه نیازی به کمبود عایق نداشته باشید.

 افزایش ارزش دارایی

نه تنها عایق به خانه شما می افزاید بلکه افزودن پنجره های دو جداره به ملک شما نیز می تواند ارزش آن را افزایش دهد. شیشه دوجداره باعث می شود خانه راحت تر زندگی کند و باعث جذابیت بیشتر خریداران بالقوه می شود.

همچنین بخوانید : قیمت پنجره دوجداره هافمن

تراکم

تراکم ناشی از میزان بالای رطوبت موجود در هوا است که در خانه شما محبوس شده و باعث می شود که قطرات آب و رطوبت روی شیشه ها متراکم شود. با این حال یکی از مزایای پنجره های دو جداره این است که تراکم را کاهش می دهد. این به دلیل نزدیک بودن دمای پنجره داخلی به دمای هوا در خانه است، به این معنی که از تراکم به طور کلی اجتناب می شود. تراکم می تواند مشکلات بزرگی را نه تنها برای پنجره های شما ، بلکه پایه های خانه شما نیز ایجاد کند.

  نگهداری آسان

یکی از مزایای پنجره دو جداره این است که به راحتی می توان آنها را از نظافت تا حفظ ارزش ملک در سالهای آینده حفظ کرد. برای تمیز کردن پنجره ها کافی است هر چند وقت یکبار قاب ها را با آب صابون پاک کنید و در عرض چند دقیقه پنجره های شما برق می زند. از نظر طول عمر شیشه های دو جداره مدرن به گونه ای طراحی شده اند که سال ها دوام بیاورند. بنابراین خانه شما با خوشحالی عایق بندی شده و جلوی قبض های خوب را می گیرد و قبلا هزینه های انرژی را کاهش می دهد.

بهره وری انرژی

وقتی به صرفه جویی در مصرف انرژی می رسیم پنجره های دو جداره کاملاً بالا می آیند. شکاف هوا یا گاز بین شیشه ها در سیستم IGU به عنوان عایق حرارتی عمل می کند. آنها در تابستان هوای خنک تهویه مطبوع خود را قفل می کنند و گرمای ناخواسته را در بیرون می گذارند.

در زمستان، آنها گرمای خروجی از خانه شما را متوقف می کنند. با قفل کردن اثر کنترل دما، می توانید از بخاری و کولر خود کمتر استفاده کنید. اگر صبح هنگام رفتن به محل کار دمای مطلوبی داشتید، هنگام بازگشت عصر تقریباً اینطور خواهد بود. مهم نیست روز چقدر سرد یا گرم بوده است.

یکی از مزایای پنجره دو جداره این است که باعث صرفه جویی عظیم در انرژی می شود.

جلوگیری از تشکیل قالب در محیط داخلی

می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد .مانند کپک خطرناک که می تواند باعث حملات آسم شود و حتی در موارد جدی ریه ها را آلوده کند. شیشه دوجداره تراکم را کاهش می دهد بنابراین از شروع قالب در ابتدا جلوگیری می کند.

بنابراین شما با دانستن مزایای پنجره دو جداره می توانید با خرید پنجره دو جداره، محیطی سرطار از آرامش برای خود ایجاد نمایید.

همچنین بخوانید : شرکت یو پی وی سی

 

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] بیشتر بخوانید : پنجره دوجداره چیست و چه مزایایی دارد؟ […]

  2. […] همچنین بخوانید : مزایای پنجره دو جداره چیست […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *