مزایای پنجره upvc در مقابل پنجره های آهنی و چوبی

مزایای پنجره upvc در مقابل پنجره های آهنی و چوبی پیست؟ پنجره ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر بفردی دارند. به طور کلی پنجره ها از نظر جنس فریم به سه دسته بندی اصلی تقسیم بندی می شوند. دسته پنجره های چوبی از جمله ی قدیمی ترین انواع پنجره هستند. نوع دیگر پنجره ها انواع فلزی هستند که این نوع به زیر شاخه آهنی و آلومینیومی تقسیم بندی می شوند.

دسته ی دیگر نیز انواع پنجره های کامپوزیت هستند که این دسته نیز به سه زیر شاخته پی وی سی PVC، یو پی وی سی UPVC و فایبر گلاس تقسیم بندی می شوند. پنجره های upvc انواع نوین پنجره هستند که به موجب مزایای پنجره UPVC همواره متقاضیان زیادی را جذب خود کرده است. برای دریافت خدمات UPVC می توانید به سایت یو پی وی سی لند مراجعه کنید. همین جهت در این مقاله به بررسی مزایای پنجره upvc در مقابل پنجره های آهنی و چوبی کرده ایم.  

بررسی مزایای upvc در مقابل پنجره های آهنی و چوبی 

برای بررسی مزایای پنجره upvc در مقابل پنجره های آهنی و چوبی ابتدا باید با هر کدام از این انواع پنجره آشنا شد و مزایا و معایب آن ها را بررسی کرد. در ادامه به مزایا و معایب هر یک از این انواع پنجره پرداخته ایم. 

 

 

بررسی مزایای پنجره upvc در مقابل پنجره های آهنی و چوبی 

 

 

آشنایی با پنجره های چوبی و بررسی مزایا و معایب آن

 

این انواع پنجره، از جمله ی قدیمی ترین انواع پنجره هستند. در واقع پنجره های چوبی کمک بسزایی در رشد کیفیت انواع پنجره داشته اند. 

 از مزایای پنجره های چوبی می توان به امکان ساخت پنجره های دوجداره در این انواع پنجره اشاره کرد. همچنین این انواع پنجره طول عمر زیادی داشته و موجب جلوگیری از اتلاف انرژی می شوند. پنجره های چوبی عایق صوتی مناسبی بوده و از آلودگی و گرد و غبار نیز جلوگیری می کنند. همچنین نصب این انواع پنجره به سادگی صورت می پذیرد.  

از معایب پنجره های چوبی نیز می توان خطر بالای این انواع پنجره برای حریق و آتش سوزی اشاره کرد. پنجره های چوبی امکان خورده شدن توسط حشرات را دارند و مقاومت کمی در مقابل ضربات دارند. همچنین رنگ آمیزی این پنجره باید به صورت ویژه و منحصر بفرد صورت پذیرد. از معایب دیگر این انواع پنجره نیز تغییر حالت ها در مجاورت رطوبت می باشد. 

آشنایی با پنجره های آهنی و بررسی مزایا و معایب این انواع پنجره 

 

پنجره های آهنی از جمله ی پنجره های پرطرفدار محسوب می شوند. این انواع پنجره نیز دارای مزایا و معایب خاص خود است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. 

از جمله مزیت های پنجره آهنی، امکان دوجداره شدن آن ها همانند پنجره های چوبی است. قیمت مناسب پنجره های آهنی یکی دیگر از مزایای این انواع پنجره محسوب می شود. پنجره های آهنی را برابر شکستگی می توان ترمیم کرد و رنگ پذیری مناسبی نیز دارند. 

در کنار مزایای این انواع پنجره، معایبی نیز برای این پنجره ها می توان عنوان کرد. عدم عایق گرمایی پنجره های آهنی از معایب مهم این انواع پنجره می باشند. درز گیری این انواع پنجره نیز دشوار است و به همین جهت است که در بسیاری از مواقع هنگام بارندگی، رطوبت و آب به فضای داخلی محیط نفوذ خواهد کرد. زنگ زدگی این انواع پنجره در مجاورت با رطوبت نیز از دیگر معایب پنجره های آهنی هستند. 

مزایای پنجره UPVC و  معایب آن 

 

پنجره های پی وی سی و upvc از انواع نوین پنجره ها هستند. مزایای پنجره upvc بسیار زیاد است و این پنجره ها به سرعت طرفداران بسیاری را جذب کرده اند به طوری که در حال حاضر تعداد زیادی از سازندگان همواره به دنبال پنجره های upvc هستند.  

به کمک پنجره های upvc، مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه جویی می شود. چرا که این انواع پنجره عایق حرارتی خوبی هستند. پنجره های upvc قابلیت شستشو دارند و تنوع رنگ های آن ها از دیگر دلایل طرفداران بالای این انواع پنجره است. پنجره های یو پی وی سی علاوه بر عایق حرارتی، عایق صدا و الکتریسیته نیز هستند و موجب آرامش در فضای داخلی خواهند شد. در مقایسه با پنجره های چوبی که امکان حریق و آتش سوزی آن ها بالا است، پنجره های یو پی وی سی ضد اشتعال و ضد حریق هستند و این یکی از دلایل برتری این انواع پنجره در مقایسه با پنچره های چوبی است. 

در بررسی مزایای پنجره upvc در مقابل پنجره های آهنی و چوبی، پنجره های upvc به موجب مزایای بالا و همچنین نداشتن عیب چشمگیر، برتری خوبی دارند.  

جهت اطلاع از قیمت پنجره UPVC کلیک کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *