مزیت ها و معایب توری پلیسه

مزیت ها و معایب توری پلیسه چیست؟ توری ها یکی از ابزارهایی هستند که از قدیم در خانه ها استفاده می شد. به خصوص در فصل بهار و اوایل فصل پاییز، دمای هوا نه آنچنان گرم است و نه سرد. به همین جهت است که بسیاری از مردم در این مواقع از وسایل سرمایشی و گرمایشی استفاده نکرده و با باز گذاشتن پنجره ها هوای داخل محیط را متعادل می کنند. اما اگر توری پنجره نصب نشده باشد، حشرات مهمانان ناخوانده ای هستند که با باز گذاشتن پنجره ها به منازل هجوم می آورند. زمان های گذاشته از توری های ساده استفاده می شد. اما توری های پلیسه نوع جدیدی از تورها هستند که کار را راحت تر کرده اند. توری پلیسه در واقع نوعی توری مناسب برای پنجره دوجداره است.

توری پلیسه را در انواع آب و هوای مختلف می توان به کار برد و ویژگی های منحصر بفردی دارد. در واقع پنجره های دوجداره از جمله کاربردی ترین پنجره ها هستند. چرا که انواع پنجره دوجداره عایق حرارتی و صوتی مناسبی می باشد.

توری پلیسه مناسب برای پنجره های UPVC

یکی از انواع پنجره های دوجداره که بسیار پر طرفدار است، پنجره های upvc است. این پنجره ها در واقع نوعی جدید از انواع پنجره هستند که مزیت های زیادی دارند. این پنجره ها جنس مناسبی داشته که در مرور زمان آسیب چندانی نمی بیند. همچنین پنجره های دوجداره UPVC در مقابل انواع تغییرات دمایی مقاوم هستند. به کمک پنجره های دوجداره از جنس یو پی وی سی، صدای بیرون به داخل راه پیدا نکرده و آرامش به محیط داخلی منزل بر می گردد.

به کمک پنجره های upvc می توان فضای ساختمان را جذاب تر کرد. یکی از مزیت های این توری مناسب برای پنجره های upvc این است که این توری ها در دید نبوده و به همین جهت فضای بیرونی ساختمان را بد نشان نمی دهد.

توری پلیسه مناسب این انواع پنجره دوجداره، به طور آکاردئونی نصب شده و قاب آن نیز هماهنگ و همرنگ پنجره است. توری پلیسه در این پنجره ها، در حدود یک سانتیمتری کنار پنجره جمع شده و به همین جهت اصلا این جمع شدن به چشم نمی خورد. توری پلیسه پنجره های upvc به طور یک ریل در کنار پنجره upvc جمع گردیده و به سادگی نیز قابل کشیده شدن و باز گشتن است.

 

توری پلیسه مناسب برای پنجره های UPVC

انواع توری پلیسه کدام اند؟

توری های پلیسه در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. به طور کلی این نوع طوری به حالت های تک فریم و دبل فریم طراحی گشته اند.

مدل های تک فریم این توری عموما بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که در مدل های تک فریم امکان جداسازی توری از قاب آن نیست. در صورتی که در توری های دبل فریم می توان توری را از قاب جدا کرد.

توری های پلیسه با طرح چوبی

برای پنجره هایی که در آن ها از طرح چوب استفاده شده، توری های با طرح چوب گزینه ای مناسب هستند. البته لازم به ذکر است که قیمت این توری ها بیشتر از توری های سفید می باشد.

توری های پلیسه مدل آلفا

از دیگر انواع توری های پلیسه، توری های آلفا می باشد. این توری ها مناسب انواع پنجره کوچک بوده و ارتفاع کمی دارد. همچنین این توری ها در حالت عمودی ساخته می شوند.

انواع دیگر توری پلیسه

توری های بتا، توری جا به جاشو، توری مگنتی مدل های دیگر انواع توری پلیسه هستند.

مزیت ها و معایب توری پلیسه چیست؟

توری های پلیسه نیز مزیت ها و معایبی دارد که با علم به آن برای تهیه این نوع توری می توان اقدام نمود.

 

مزیت ها و معایب توری پلیسه چیست؟

 

مزیت های توری پلیسه

  • از جمله مهم ترین مزیت های این نوع توری، هماهنگی آن با پنجره است. در واقع زمانی که توری پلیسه در داخل قاب آلومینیومی قرار بگیرد، مزاحمتی برای شیشه پنجره ایجاد نکرده و در نتیجه زمانی که از درون ساختمان به پنجره نگاه کنید، انگار توری وجود ندارد.
  • نصب آسان این نوع توری ها از دیگر مزایای آن است.
  • راحتی در استفاده این انواع توری
  • بد شکل نشدن چارچوب توری به موجب بسته و باز شدن مکرر آن
  • این نوع توری را می توان در انواع سایز تولید کرد.
  • امکان نصب در جهت های متنوع

معایب توری پلیسه ای

به طور کلی این نوع توری ها معایب خاصی ندارند. مهم ترین عیب این انواع توری، صرفه آن از نظر اقتصادی است. در واقع قیمت نسبتا بالای این انواع توری از جمله اصلی ترین معایب این نوع توری می باشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *