معرفی پنجره upvc هافمن

آیا پنجره upvc هافمن را می شناسید؟ خانه بدون پنجره، اصلا معنا ندارد. به همین جهت انواع پنجره از زمان های گذشته مورد توجه سازندگان خانه قرار گرفته است. پروفیل های مختلفی برای ساخت پنجره مورد استفاده قرار می گرفت. اما هر یک از این پروفیل ها معایب خاصی داشت که آن را از یک پنجره ایده آل دور می کرد. پروفیل های آهنی، آلومینیومی و چوبی از جمله پروفیل هایی است که از گذشته برای ساخت پنجره استفاده می شود. عدم کارایی مناسب، عیب این پروفیل های پنجره است. چرا که هر کدام از این پروفیل ها به نحوی کارآمدی مناسبی نداشت. اتلاف انرژی، وزن زیاد، مقاومت پایین در برابر رطوبت و زنگ زدگی از جمله معایب این پروفیل ها می باشد.

اما پروفیل های upvc پروفیل هایی با کمترین عیب می باشند. پس از معرفی و عرضه این پروفیل های پنجره، بسیاری از پنجره ها با استفاده از این پروفیل ساخته می شود. در واقع تاریخچه درب و پنجره upvc، به سال 1960 میلادی بر می گردد که اولین بار این پنجره ها در اروپا به تولید رسید. همچنین تاریخچه تولید پروفیل و پنجره های upvc در کشور ایران، به دهه پنجاه بر می گردد.

یکی از تولید کنندگان به نام پروفیل های upvc، برند هافمن HOFMANN است. هافمن تولید کننده انواع پروفیل های یو پی وی سی و درب و پنجره های ساخته شده از این پروفیل ها است.

پروفیل یو پی وی سی چه پروفیلی است؟

کلمه یو پی وی سی upvc، در واقع یک عبارت اختصاری است. upvc مخفف کلمات Unplasticized PolyVinyl Chloride می باشد. در واقع پروفیل upvc، یک حالت سخت شده از پروفیل PVC می باشد.

از جمله مواد اولیه اصلی پروفیل یو پی وی سی، نفت خام و نمک طعام می باشد. اتیلن از نفت خام و کلر از نمک گرفته می شود. سپس با پلیمریزاسیون، ماده های کلر، اتیلن و وینیل کلیرد ترکیب گشته و PVC تشکیل می شود. اما پی وی سی ماده ای پلاستیکی با قابلیت ارتجاعی است که مناسب برای درب و پنجره نیست. به همین جهت ترکیباتی به ماده PVC اضافه شده و پروفیل upvc تشکیل می گردد.

 

پروفیل یو پی وی سی چه پروفیلی است؟

 

تفاوت میان پروفیل های PVC و یو پی وی سی در چیست؟

همانطور که گفتیم، پروفیل یو پی وی سی در واقع از پروفیل پی وی سی به دست می آید. اما به موجب قابلیت ارتجاعی و در واقع نرم بودن پروفیل PVC، از آن در ساخت درب و پنجره استفاده نمی شود. از PVC در زمینه های مختلفی نظیر لوله کشی و برخی مصارف در دندانپزشکی استفاده می شود. برای این که پی وی سی را به یو پی وی سی تبدیل کرد، نیاز است تا ترکیباتی به آن افزوده شود. این ترکیبات به هدف بهینه سازی پروفیل اضافه می گردد.

علاوه بر قابل ارتجاع بودن PVC، این ماده در مقابل نور و گرما مقاوم نیست و همچنین با اکسیژن ترکیب می گردد. به همین جهت اصلا از آن نمی توان در ساخت پنجره استفاده کرد و یک پایدار کننده به آن افزوده می شود.

معرفی پنجره upvc هافمن و ویژگی های آن

از میان انواع پنجره دوجداره، پنجره های upvc پرطرفدار ترین محسوب می شوند. تیم هافمن HOFMANN، اولین تولیدکننده پروفیل های لاستیک دار و سری 70 در ایران می باشد. این برند از مدرن ترین دستگاه ها و ماشین آلات صنعنی استفاده می کند.

پروفیل های پنجره upvc هافمن، بر اساس استاندارد های جهانی و همچنین فناوری های نوین دنیا ساخته می شوند. اوایل شروغ به کار این برند، ظرفیت تولید کارخانه آن 7200 تن بود، اما در سال های 93 و 94، این ظرفیت به 17000 تن افزایش یافت.

 

معرفی پنجره upvc هافمن و ویژگی های آن

 

 نصب پنجره upvc هافمن در تهران

مزایای پنجره های upvc هافمن

همواره در سراسر کشور متقاضیان خرید و نصب پنجره های هافمن بسیار بالا است. به خصوص نصب پنجره UPVC هافمن در تهران، از جمله پرمتقاضی ترین درخواست ها برای نصب پنجره در شهر تهران است. دلیل این تقاضای بالای، مزایای عالی پروفیل upvc است.

پنجره های upvc، بهداشتی و سالم هستند. دلیل این امر خنثی بودن آن ها و عدم ترکیب با اکسیژن است.

ضدآب بودن این پنجره ها، مزیت دیگر آن است. چرا که پروفیل چوب در معرض آب به مرور پوسیده شده و پروفیل های آهنی نیز زنگ می زند.

مهم ترین مزیت پپنجره upvc هافمن، عایق حرارتی و صوتی آن ها است. این پنجره ها از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و موجب حفظ آرامش محیط داخل می شود.

اما در کنار همه این ها، قیمت مناسب این پنجره ها، مزیتی است که هر کسی را به خرید آن ها متمایل می کند.

مقاومت بالا، سازگاری با محیط زیست، ضد سرقت بودن پروفیل پنجره upvc، مقاومت در مقابل آتش سوزی و شرایط جوی و زیبایی ظاهری دیگر مزایای پنجره upvc هافمن هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *