پنجره های یو مقایسه پنجره های UPVC و چوبیوی سی یا پنجره های چوبی

سوالی است که ممکن است برای برخی از افراد پیش آید که کدام یک از پنجره های یو پی وی سی یا پنجره های چوبی برای نصب مناسب می باشد؟ در این مقاله می خواهیم به مقایسه پنجره های UPVC و چوبی بپردازیم تا شما با توجه به شناختی که نسبت به این پنجره ها پیدا کرده اید برای نصب پنجره مورد نظر خود اقدام نمایید. مقایسه پنجره های UPVC و چوبی بسیار کار آسانی است، چرا که این دو مدل پنجره ها ویژگی های مشخص و متضادی دارند.

پنجره های چوبی چیست؟

پنجره‌ های چوبی سال‌ هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرند و چوب از هر ماده دیگری که برای قاب پنجره استفاده می‌شود، بسیار بیشتر است. شما انتخابی از چوب نرم یا چوب سخت خواهید داشت که چوب نرم گزینه ارزان تری است. در حالی که چوب سخت بادوام تر است. و طول عمر بیشتری دارد.

پنجره های چوبی چیست؟

پنجره های upvc چیست؟

 

پنجره‌های UPVC به دلیل قیمت پایین‌ تر در مقایسه با سایر مصالح، محبوب‌ترین انتخاب برای اکثر صاحب خانه‌ها هستند. همچنین در هنگام نصب پنجره های دوجداره که مزایای بسیار بیشتری نسبت به پنجره های تک جداره دارد، این ماده بسیار توصیه می شود.

مشخصات پنجره های چوبی

 

 • پنجره‌های چوبی در چند سال گذشته دستخوش پیشرفت‌ های قابل توجهی شده‌اند که دوام بیشتری نسبت به گذشته داشته‌ اند. حتی می توانید پنجره های تک، دو جداره یا سه جداره را در داخل قاب ها قرار دهید.
 • ظاهر قاب های پنجره چوبی جذابیت طبیعی و سنتی دارند که با هیچ متریال پنجره دیگری یافت نمی شود.
 • عایق چوب خانه شما را با عایق طبیعی تحویل می دهد، به این معنی که گرما را در خود نگه می دارد و به کاهش قبض انرژی شما کمک می کند.
 • سازگار با محیط زیست است. چوب یک ماده طبیعی است که با ساختن آنها تأثیر کمی بر محیط زیست خواهد داشت، در حالی که UPVC به سطوح بالایی از تولید نیاز دارد.
 • پنجره های چوبی مادام العمر می توانند تا 60 سال دوام بیاورند و آنها را به سرمایه گذاری بسیار طولانی مدت تبدیل کند.
 • امنیت. به عنوان یک ماده با دوام طبیعی که قادر به مقاومت در برابر سخت ترین شرایط جوی است، قاب پنجره های چوبی به افزایش امنیت خانه شما کمک می کند.

مشخصات پنجره های UPVC

 

 • قیمت: اگر بودجه کمی برای تعویض قاب پنجره خود دارید، متریالی ارزان تر از یو پی وی سی پیدا نخواهید کرد.
 • تعمیر و نگهداری: تمیز نگه داشتن قاب ها با کمی پاک کردن هر از چند گاهی برای تمیز نگه داشتن پنجره ها کافی است و نیازی به درمان های تخصصی نیست.
 • بادوام: UPVC مانند سایر مواد زنگ نمی زند یا پوسیده نمی شود. آنها همچنین می توانند در برابر هر گونه آب و هوا مقاومت کنند و رطوبت را وارد خانه نکنند.
 • امنیت: پنجره‌های یو پی وی سی بسیار سخت است که آسیب ببینند، چه رسد به شکستن.
 • عایق: نصب شیشه های دوجداره در قاب های پنجره یو پی وی سی باعث ایجاد یک خانه با عایق بسیار بالا می شود که به حفظ گرما و خروج صدای بیرون کمک می کند.

مزایای پنجره های UPVC

هزینه پنجره های یو پی وی سی و پنجره های چوبی

 

بسته به سبک پنجره ای که برای خانه خود به دنبال آن هستید، هزینه پنجره های یو پی وی سی یا پنجره های چوبی متفاوت خواهد بود. هر کدام دارای قیمت های خاص خود می باشد که مراجعه حضوری یا ورود به منوی فروشگاه آنلاین می توانید از قیمت پنجره های UPVC یا پنجره های چوبی مطلّع شوید.

حال که مقایسه پنجره های UPVC و چوبی را خواندید و ویژگی ها و مزایای پنجره های یو پی وی سی یا پنجره های چوبی را دانستید می‌توانید پنجره‌ های UPVC شبیه به چوب را تهیه کنید. که به عنوان پنجره‌های UPVC شیک نیز شناخته ‌شوند. شما با استفاده از این سبک می توانید از جذابیت سنتی پنجره های چوبی با تمام مزایای یک متریال قاب پنجره مدرن لذت ببرید.

بیشتر بدانید: مزایا و معایب پنجره های UPVC نسبت به پنجره های چوبی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *