مواد به کار رفته در پنجره های دو جداره

در سال های اخیر پنجره های دوجداره در بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کرده است. جایگزین پنجره های تک جداره شده است. کیفیت مواد به کار رفته در پنجره های دو جداره یکی از مزیت های این پنجره می باشد. در این مقاله می خواهیم بدانیم مواد به کار رفته در پنجره های دو جداره چه هستند تا بیشتر با ویژگی های این پنجره آشنا شویم.

 

مواد به کار رفته در پنجره های دو جداره

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره از دو شیشه 4 میلی متری تشکیل شده است. که با یک شکاف هوا از هم جدا شده اند. این شکاف هوا یک عایق است. که حفاظت حرارتی پنجره را در مقایسه با تک جداره بهبود می بخشد. هنگامی که این هوا با گاز بی اثر مانند گاز آرگون جایگزین می شود عملکرد پنجره دو جداره موثرتر می شود. و ارزش عایق پنجره بهبود می یابد.

مواد به کار رفته در پنجره های دوجداره

موادی که سازندگان برای ساخت پنجره های دوجداره استفاده می کنند به شرح زیر است:

آلومینیوم

آلومینیوم به راحتی در دسترس است. آلومینیوم در  سال های اخیر در ساخت پنجره ها یا درها مورد استفاده قرار گرفته است. هر نوع پنجره ای از جمله پنجره های دوجداره را می توان با مونتاژ فریم های آلومینیومی ساخت. ما با ساختمان‌های مسکونی و تجاری بسیاری مواجه می‌شویم که پنجره‌های دو جداره از آلومینیوم ساخته شده‌اند. استحکام بیشتر ویژگی انحصاری این ماده است که در سال های زیادی آسیب نمی بیند. سرمایه گذاری یکباره شما برای پنجره های دوجداره آلومینیومی، ارزش آن را برای دوره های طولانی تری ثابت می کند. نیازی به تعمیر یا تعویض طولانی مدت این قطعات نیست.

وینیل

این یکی دیگر از گزینه های عالی در مورد مواد برای پنجره های دو جداره است. وینیل با ویژگی های بی نظیر غنی شده است و معمولا در دسترس است و به راحتی تولید می شود. این ماده از ارزش های بالا و قدرت مقاومت خوبی نیز برخوردار است. وینیل در پنجره های دو جداره انتقال گرما را بررسی می کند و به عنوان یک عایق قوی ثابت است. این ماده کاملا بادوام است.

 

مواد به کار رفته در پنجره های دو جداره

فایبرگلاس

این یکی دیگر از مواد خوب در مورد ساخت پنجره های دو جداره است. تحقیقات ثابت کرده است که فایبرگلاس نیز مانند سایر مواد قوی است. با رنگ آمیزی این ماده می توان ظاهر پنجره های دوجداره فایبرگلاس را بهبود بخشید. برای پنجره‌های بزرگ مناسب‌تر است زیرا می‌تواند تنش‌های اندازه را به چالش بکشد. فایبرگلاس بسیار شبیه به چوب است و می توان آن را برای مطابقت با هر دکوراسیونی رنگ کرد. مانند UPVC. فایبرگلاس تاب، پوسیده، متورم یا تغییر رنگ نمی دهد.

از آنجایی که فوق‌العاده قوی است، تکه‌های بزرگ شیشه را سوراخ می‌کند، بنابراین برای پنجره‌های کمانی و خلیجی بسیار مناسب است. وقتی صحبت از عایق کاری می شود، پنجره های فایبرگلاس بهترین های موجود در بازار هستند. این قاب های پنجره های بی عیب و نقص با هسته های پر از فوم یا هسته های توخالی وارد می شوند. با عایق بندی بهترین عملکرد را در شرایط آب و هوایی شدید دارند. این قاب های پنجره فایبرگلاس تغییر رنگ نخواهند داد. فایبرگلاس، پروفیل‌های پنجره‌ای ایده‌آل را برای خواص در مناطق جنگلی یا حفاظت‌شده می‌سازد.

فیبرکس

اگرچه مواد رایج در دسترس، یعنی چوب برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال بسیاری از مردم فقط برای ساخت پنجره های دوجداره از آن اجتناب می کنند. فیبرکس بهترین گزینه برای آنهاست؛ زیرا از ترکیب الیاف چوب و رزین اپوکسی ساخته شده است. شبیه به چوب، یک ماده عالی است که تحت تأثیر پوسیدگی یا خراب شدن قرار نمی گیرد. افرادی که خواهان ظاهر کلی چوبی و دوام هستند، اغلب پنجره های دو جداره ساخته شده از فیبرکس را ترجیح می دهند. ظاهر چنین قطعاتی را می توان با نقاشی بهبود بخشید.

امیداورایم مطالبی که در مورد مواد به کار رفته در پنجره های دو جداره ارائه دادیم، برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت خرید و نصب پنجره های دوجداره در ساختمان خود می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده با همکاران ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *