نحوه تنظیم درب یو پی وی سی

نحوه تنظیم درب UPVC چگونه است؟ درب های PVC جایگزین بسیار خوبی برای چوب هستند و از قبل آویزان می شوند. بدین معنی که درب برای شما در قاب نصب شده است. این بدان معناست که تنها کاری که باید انجام دهید این است که قاب را با محکم کردن آن در ورودی نصب کنید. در ادامه در مورد نحوه تنظیم درب UPVC سی خواهیم گفت.

نحوه تنظیم درب یو پی وی سی

نحوه تنظیم درب یو پی وی سی

مرحله اول

مرحله اول برای نحوه تنظیم درب UPVC این است که در صورت تعویض درب، با باز کردن سنجاق های لولا، درب قبلی خود را بردارید. یک پیچ گوشتی تخت را زیر پین لولا در قسمت پایین درب خود با زاویه 45 درجه نگه دارید. با چکش یا چکش به پشت پیچ گوشتی ضربه بزنید تا سنجاق شل شود. سپس آن را با دست بالا بکشید. این عمل را برای 2 لولا دیگر تکرار کنید و در را از قاب بیرون بیاورید.

مرحله دوم

برای نحوه تنظیم درب UPVC سی در این مرحله با شل کردن لولا و در صورت لزوم، قاب قبلی خود را حذف کنید. درب های PVC از قبل آویزان می شوند، به این معنی که آنها قبلا در قاب مونتاژ شده اند. در صورت وجود یک قاب قدیمی، آن را با شل کردن لولا از پیچ ها بردارید. سپس از یک چاقوی کاربردی برای برش در امتداد درزهایی که قاب با دیوار برخورد می کند استفاده کنید. از یک میله یا اسکنه برای بیرون آوردن قاب و آشکار کردن تکه ها استفاده کنید. با استفاده از یک ناخن گیر ناخن هایی را که قاب را به دیوار وصل کرده بیرون آورده و قاب را بیرون بکشید.

اگر درب شما مستقیما بر روی گیرها آویزان شده است و هیچ قاب برای آن وجود ندارد، نیازی به این کار ندارید. لازم نیست زیبا باشد. شما در نهایت این قسمت از در را با روکش درب PVC خود می پوشانید.

مرحله سوم

مرحله سوم نحوه تنظیم درب یو پی وی سی این است که طاقچه را در پایه درب ورودی قرار دهید و آن را تراز کنید. آستانه به پایه درب اشاره دارد که در قاب قرار دارد. آستانه را بین 2 گیربکس عمودی قرار دهید و کناره ها را با مرکز درب خود به سمت بالا ترسیم کنید. یک سطح روح در بالای درب قرار دهید و حباب هوا را بررسی کنید تا ببینید آیا سطح آن درست است یا خیر. اگر اینطور نیست لبه ها را بین آستانه و کف قرار دهید تا زاویه سطح را تا زمانی که صاف نشود تنظیم کنید. با استفاده از ناخن های 1 اینچی (2.5 سانتی متری) هر چیزی را که می خواهید محکم کنید.

نکته: ممکن است بسته به این که آستانه شما قبل از سفارش به اندازه آن بریده شده باشد، نیاز به بریدن آن داشته باشید. برای انجام این کار، فاصله دهانه کف درب را اندازه بگیرید. پس از انتقال اندازه گیری برش خود را روی آستانه مشخص کنید. از اره دستی برای کوتاه کردن طاقچه استفاده کنید.

مرحله چهارم

در این مرحله برای نحوه تنظیم درب UPVC ، آستانه را با استفاده از سیلانت PVC یا پیچ روی زمین بچسبانید. اگر درب بیرونی نصب می کنید احتمالا قسمت داخلی درب بتنی است و نیاز به آب بندی دارد. اگر درب داخلی است احتمالا چوبی است و می توان آن را با پیچ محکم کرد. برای درزگیر از چسب توصیه شده توسط سازنده برای چسباندن درب به کف استفاده کنید. یک مهره ضخیم از سیلانت را در وسط آستانه بمالید و آن را به سمت پایین فشار دهید. برای کف چوبی، پیچ های چوبی 2.5 اینچی (6.4 سانتی متری) را از طریق شکاف های پیش ساخته در آستانه سوراخ کنید.

اگر آستانه یکنواخت نباشد، درب آن چوبی نخواهد بود. اگر هم سطح نیست قبل از خشک شدن سیلانت، آستانه را دوباره تنظیم کنید. اگر از پیچ استفاده می کردید، قبل از نصب مجدد پیچ ​​ها، آنها را بردارید و جابجا کنید.

مراحل نصب پنجره

مرحله پنجم

برای نحوه تنظیم درب یو پی وی سی می توانید یک مهره از چسب سیلیکونی در امتداد لبه ای که درب شما در آن قرار دارد اجرا کنید. لب آویزان و مستطیل شکل در آستانه وجود دارد که در آن قاب پایینی درب شما قرار می گیرد. برای اطمینان از تناسب محکم و جلوگیری از ورود هوا از طریق این شکاف، یک مهره سیلیکونی به ضخامت 1 اینچ (2.5 سانتی متر) در امتداد لبه داخلی جایی که این لب در آن قرار دارد بمالید. به این ترتیب وقتی قاب را در ورودی قرار می دهید، فاصله بین قاب و آستانه مسدود می شود.

اگر درب سفید دارید، از چسب سفید استفاده کنید. برای یک درب سیاه، چسب مشکی بگیرید. ممکن است قاب قسمتی از قفسه را از آستانه بیرون بیاورد. اما اگر هم رنگ قاب باشد قابل توجه نخواهد بود.

مرحله ششم

در مرحله ششم نحوه تنظیم درب UPVC ، بسته بندی و گوشه های محافظ را از درب خود بردارید. این مرحله بسته به نحوه بسته بندی درب شما متفاوت است. به طور معمول محافظ های گوشه ای وجود دارد که برای جلوگیری از آسیب در حین حمل به قاب پیچ می شوند. برای جدا کردن این محافظ ها از پیچ گوشتی یا مته استفاده کنید. سپس نوار را از لبه های قاب جدا کنید تا به در ورودی متصل شود. اگر نوار چسب روی تابلوهای وسط درب دارید، آن را بگذارید تا نصب درب تمام شود.

اگر قبلا متصل نشده است در حین نصب در ورودی درب، چندین بار آن را باز و بسته می کنید. بنابراین اگر قبلا نصب نشده است، دسته را وصل کنید. در حالی که بستگی به نوع دستگیره شما و نوع درب سفارش داده شده دارد. دسته معمولا به شکاف های پیش ساخته در جلوی در می خورد. در قاب دسته 2-4 پیچ وجود دارد. پیچ های همراه را در قاب دسته پیچ کنید تا به در محکم شود. اگر درب بیرونی را آویزان کرده اید، قفل از قبل نصب شده است. بر خلاف درهای چوبی که در آن می توانید قفل و دسته را در هر کجا که می خواهید برش داده و نصب کنید ، برش PVC بدون ابزارهای تخصصی بسیار دشوار است. سازنده همیشه این قسمت را برای شما انجام می دهد.

مرحله هفتم

در مرحله 7 نحوه تنظیم درب UPVC ، در را به سمت بالا برده و با دقت آن را در بالای طاقچه بکشید. اگر دوستی دارید که به شما در مهار درب از طرف دیگر کمک کند این کار بسیار ساده تر است. بنابراین اگر می توانید از آن کمک بگیرید. درب را طوری جهت دهید که جهت مورد نظر شما باز شود. سپس درب را با زاویه 15 درجه بردارید و با دقت قسمت پایینی قاب را در شکاف آستانه بکشید. به آرامی و با دقت بالای در را به سمت بالا بکشید در حالی که قسمت پایینی قاب را به داخل طاقچه می کشید. در و قاب را برای نگه داشتن آن در جای خود نگه دارید. قبل از نصب، مطمئن شوید که درب جهت باز شدن چیست. یک درب می تواند به داخل ساختمان یا دور از آن باز شود.

مرحله هشتم

در این مرحله برای نحوه تنظیم درب UPVC ، برای اطمینان از فضای کافی، دهانه اطراف درب را دوبار بررسی کنید. قبل از حرکت رو به جلو، شکاف اطراف چارچوب در را در کناره ها و قسمت بالا بررسی کنید. بین چارچوب درب جدید و گیربکس ها باید 0.2-0.3 اینچ (0.51-0.76 سانتی متر) فاصله وجود داشته باشد. اگر شکافی وجود نداشته باشد فشار ثابت روی قاب وارد می شود و ممکن است در آینده خم یا شکسته شود. اگر فاصله بسیار زیاد باشد ممکن است قاب شل شده و با گذشت زمان از در خارج شود.

اگر فاصله بسیار بزرگ یا کوچک است، یک جابجایی جدید برای تغییر اندازه در ورودی نصب کنید. اگر فاصله بسیار زیاد است می توانید از چوب بزرگتر برای نگه داشتن درب استفاده کنید. اما احتمال شکستن درب در آینده بیشتر است.

پنجره دو جداره

مرحله نهم

در این مرحله برای نحوه تنظیم درب UPVC ، برای نگه داشتن قاب در ورودی از شیم استفاده کنید. تعدادی کفش 0.5-1 اینچی (1.3-2.5 سانتی متری) تهیه کنید. با شروع از وسط گیربکس های عمودی، یک لبه را بین چارچوب در و کشویی بکشید. سپس یک شیم متقارن در طرف مقابل قاب اضافه کنید. این عمل را در قسمت های بالا و پایین گیرها تکرار کنید تا درب محکم شود. به طور مداوم اندازه فاصله بین تیرچه و قاب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در هنگام استفاده از چوب ها 0.2-0.3 اینچ (0.51-0.76 سانتی متر) باقی می ماند. لبه ها بین تسمه ها و قاب ایجاد تنش می کنند تا در را در جای خود نگه دارد. چوب های چوبی آنقدر نرم هستند که اگر فشار جدی به در وارد شود نمی شکند و خم نمی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *