نحوه نصب پنجره دوجداره

نحوه نصب پنجره دو جداره چگونه است؟

این که آیا هنوز پنجره های تک شیشه ای در خانه خود دارید یا پنجره های جایگزین شما چند سال پیش نصب شده بودند و روزهای بهتری را مشاهده کرده اید؟ امیدوارم با آگاهی از مزایای استفاده از شیشه های دو جداره، بهتر بتوانید در این باره تصمیم بگیرید و اقدام به خرید کنید. مراحل نحوه نصب پنجره دو جداره مربوط به نصب شیشه های دو جداره شامل برداشتن مهره های پنجره، نصب شیشه، طاقچه های پنجره، درپوش انتهایی و نصب قاب پنجره می باشد.

نصب پنجره دو جداره

نحوه نصب پنجره دوجداره

شیشه های دو جداره به طور کلی در سه قسمت قاب، آستانه و شیشه وجود دارد. هنگامی که سفارش می دهید آنها جداگانه با مهره ها در قاب وارد می شوند. بنابراین می توانید تقریبا ببینید که مهره های شیشه ای چگونه جا می شوند. پنجره های موجود خود را با دقت بردارید. هرچه دیوارها را کمتر خراب کنید بعدا کارهای کمتری باید انجام دهید.

بررسی کنید که در هنگام نحوه نصب پنجره دو جداره در مورد حذف پنجره های قدیمی زیاده روی نکنید. زیرا هنگام نحوه نصب پنجره دوجداره جدید دچار مشکل می شوید و کارتان دو برابر می شود. اکثر پنجره های مدرن دارای دریچه های چکه ای در قسمت بالای قاب هستند. این دریچه ها اجازه می دهند تا هوای گرم که در فرورفتگی پنجره ایجاد شده است به بیرون بجای برخورد به شیشه یا قاب سرد و متراکم شدن به بیرون جریان یابد.

نکات لازم جهت نحوه نصب پنجره دوجداره

قاب و مهره ها

یکی از موارد برای نحوه نصب پنجره دو جداره مربوط به قاب و مهره می باشد. واحدهای مهر و موم شده دو صفحه شیشه ای هستند که توسط یک نوار فاصله دهنده رنگی که بیشتر نقره ای یا قهوه ای از هم جدا می شوند. این با کریستال های سیلیس پر شده است. این بلورها رطوبت را جذب می کنند تا فاصله هوا بین شیشه ها روشن بماند. برای این واحدها باید 10 سال ضمانت داشته باشید. شیشه بر اساس قاب سفارش داده شده بریده می شود. بنابراین فقط باید نگران تهیه قاب مناسب باشید.

شیشه نیز بریده می شود تا جایی برای سر پیچ های ثابت قاب در کنار آن وجود داشته باشد. وقتی شیشه را وارد می کنید باید آن را فاصله دهید تا حاشیه ها در قاب یکسان باشند.

در مورد یک واحد محصور که یک واحد مهر و موم شده با میله های شیشه ای داخلی است تا ظاهر زیادی از قسمت های کوچک به نظر برسد باید اطمینان حاصل کنید که میله های شیشه کاملا افقی و عمودی به نظر می رسند. این کار را می توان با استفاده از اسپیسرها نیز انجام داد. اگر مهره ها را هنگام تحویل قاب نصب کنید می توانید با استفاده از یک تراش یا اسکنه تیز آن را بردارید. این امر نمای واضحی از تخفیف هایی که شیشه دریافت می کند به شما ارائه می دهد.

همچنین بخوانید : مزایای پنجره دو جداره چیست

درپوش پنجره و درپوش انتهایی

مورد دیگر در مورد نحوه نصب پنجره دو جداره، درپوش پنجره و درپوش انتهایی است. قاب به صورت جداگانه به آستانه می آید و احتمالا آستانه باید در محل کوتاه شود. زیرا معمولا برای بازی کمی اضافی دریافت می کنید. در بیشتر موارد آستانه دارای درپوش های انتهایی است که باید با یک چسب مخصوص به هر انتهای آستانه چسبانده شوند.

از نظر تجاری طاقچه و پنجره با چسب همراه می شوند. اما در بیشتر موارد شما مجبور به خرید این جداگانه هستید. چسب را می توان از اکثر تامین کنندگان پنجره و شیشه خریداری کرد. آستانه در بالای پوست بیرونی دیوار روی یک ماستیک یا بستر ماسه و سیمان قرار دارد. یک مهره سیلیکون به بالای طاقچه زده می شود و سپس قاب روی آن می نشیند. لبه پشتی طاقچه دارای مقداری مقاومت در برابر پنجره است که در آن شما سیلیکون را قرار می دهید. فاصله ای را که بین لبه جلویی پایین قاب پنجره و بالای طاقچه قرار دارد مهر و موم نکنید. سوراخ های زهکشی در پایین قاب وجود دارد و هر آبی که وارد قاب شود می تواند از این سوراخ ها خارج شده و از آستانه خارج شود.

انواع جداکننده های ضخامت مختلف

هنگامی که مهره ها بیرون می آیند سوراخ های ثابت مشخص می شوند و هنگامی که سر پیچ در قاب قرار می گیرد توسط واحد مهر و موم شده پوشانده می شود. جداکننده های پلاستیکی جزء مراحل نحوه نصب پنجره دو جداره است. با استفاده از جداکننده های پلاستیکی، قاب را داخل آن قرار دهید و آن را در داخل دهانه مربع کنید. می توانید درخواست کنید که انواع جدا کننده با پنجره هایی که سفارش می دهید ارسال شود.

یک منطقه جامد از دیوار را انتخاب کنید و قاب و دیوار را سوراخ کنید. سوراخ تثبیت کننده را به آرامی متقابل کنید. پیچ های مناسب برای تعمیر قاب را که با پلاگین کامل می شوند وارد کنید. پیچ را از دوشاخه بردارید و ابتدا دوشاخه را به داخل فشار دهید. ممکن است لازم باشد از پریز کمک بگیرید تا از چارچوب عبور کرده و محکم به سوراخ دیوار برسد.

سپس تا جایی که می توانید پیچ ​​را به داخل فشار دهید. سپس با چکش کمی بیشتر ضربه بزنید و با باتری آن را تمام کنید. سعی کنید وسایل خود را در نزدیکی فاصله دهنده هایی که استفاده کرده اید یا در موقعیت هایی که فریم روی شیشه را لمس می کند دریافت کنید. این امر باعث می شود هنگام سفت شدن، قاب را خم نکنید. با بازکردن پنجره ها تعمیر در تخفیف انجام می شود که باعث بسته شدن پنجره نمی شود.

سر پیچ ها در مقابل فرو بردن قاب پنجره

نکته دیگر در مورد نحوه نصب پنجره دو جداره این است که مربع شیشه ای را در قاب قرار دهید و از اسپیسرها برای اطمینان از مربع بودن آن استفاده کنید. ابتدا مهره هایی را که قسمت های کوتاه تر را فشار می دهند وارد کنید.

یک نکته کوچک در اینجا این است که یک قطره کوچک مایع شستشو را روی لاستیک مهره بگذارید تا به شما اجازه دهد مهره را هنگام کشیدن شیشه به سمت بالا بکشید. شیشه را تمیز کنید و از کارهای دستی خود لذت ببرید. طیف وسیعی از انواع پنجره ها و سبک های موجود در بازار امروزه برای پوشش سلیقه های دائمی در طراحی، مد، امنیت، فناوری و کارایی وجود دارد.

همچنین بخوانید : پنجره upvc چیست و چه مزایایی دارد؟

پنجره های دوجداره چه مزایایی دارند؟

در ادامه ما به برخی از مهم ترین مزیت های پنجره های دوجداره خواهیم پرداخت.

صرفه جویی در مصرف انرژی

اگر تا به حال فرصت داشته اید با نماینده فروش شرکتی که پنجره های دو جداره تولید یا نصب می کند صحبت کنید مطمئنا همه چیز در مورد مزایای بهره وری انرژی و نحوه نصب پنجره دوجداره که آنها ارائه می دهند را شنیده اید.

با این حال، اکثر مردم به خاطر هزینه هایی که باید برای خرید و نحوه نصب پنجره دو جداره بدهند از این کار پشیمان می شوند. اگرچه ممکن است خرید و نحوه نصب پنجره دو جداره در ابتدا گران به نظر برسد اما سرمایه گذاری ارزشمندی است زیرا هزینه کمتری را صرف هزینه های انرژی می کنید.

پنجره های تک جداره می توانند تا 70 درصد گرمای خانه را از دست بدهند که این امر باعث وابستگی بیشتر ساکنان به سیستم گرمایش می شود. بنابراین گرفتن پنجره های دو جداره برای جیب شما و همچنین برای محیط بهتر خواهد بود.

همچنین بخوانید : انواع پنجره دوجداره 

اتاق های گرمتر در زمستان

با حفظ حرارت بهتر اتاق های شما در زمستان گرمتر می مانند و از انرژی کمتری برای گرمایش استفاده می کنند.

امنیت

شکستن پنجره های تک جداره بسیار آسان است و خانه هایی با چنین پنجره هایی را به سادگی برای سارقین محلی تبدیل می کند. با نحوه نصب پنجره دو جداره یا حتی سه جداره می توانید امنیت خانه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

ظاهر

نحوه نصب پنجره دو جداره جدید یکی از ساده ترین روش ها برای افزایش فوری جذابیت ملک شما است و هنگامی که به عنوان بخشی از بازسازی بزرگ نمای بیرونی انجام می شود  نتایج فوق العاده ای خواهد بود. مانند این است که از یک ملک جدید نقل مکان کرده اید.

تراکم کمتر

مزایای دیگر نحوه نصب پنجره دو جداره این است که رطوبت شیشه های پنجره را کاهش می دهند. زیرا مهر و موم هوا از تجمع چگالی جلوگیری می کند. این امر همچنین احتمال ظهور کپک را نیز کاهش می دهد.

کاهش نویز بهتر

دیگر مزایاینحوه نصب پنجره دو جداره این است که با مهر و موم محکم و شیشه دوجداره پیشرفته، صداهای بیرون از خانه شما دور نگه داشته می شود.

بازگشت سرمایه

پنجره های جدید جذاب باعث می شود ملک شما راحت تر به فروش برسد. می توانید هزینه پنجره های جدید خود را طی چند سال بدون هیچ گونه هزینه اضافی تقسیم کنید و آن را به یک سرمایه گذاری جذاب تر تبدیل کنید.

خرید پنجره دو جداره دست دوم

اگرچه شیشه دوجداره گاهی اوقات می تواند یک تصمیم پرهزینه باشد اما با خرید پنجره های دو جداره دست دوم می توانید در برخی از هزینه های اولیه صرفه جویی کنید. برخی از فروشگاه ها پنجره دو جداره دست دوم برای فروش ارائه می دهند که شما می توانید از آنجا خرید کنید و نحوه نصب پنجره دو جداره از فروشنده سوال بگیرید. یا اگر خود شما در این زمینه مهارت دارید خودتان با دقت انجام دهید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *