پنجره دوجداره ترمال بریک

پنجره دوجداره ترمال بریک چیست؟ مزایای نصب پنجره دوجداره ترمال بریک چیست؟ دوست دارم در این مقاله در مورد پنجره دوجداره ترمال بریک و فواید نصب آن با شما سخن بگویم. پس پیشنهاد می کنم که تا انتهای این مقاله با من همراه باشید تا از ویژگی ها و فواید این محصول آشنا شوید.

 

پنجره دوجداره ترمال بریک

ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک بخشی از مواد می باشد که دارای رسانای حرارتی کم هست. ترمال بریک مابین دو  ماده وجود دارد که باعث کاهش یافتن جریانات انرژی حرارتی موجود بین رسانا یا باعث جلوگیری از ورود آن می شود.

نصب پنجره دوجداره ترمال بریک اغلب با مشخصات باریک‌تر در مقایسه با پنجره‌های بدون ترمال بریک، دارای عملکرد بیشتری هستند. یک ماده رسانایی حرارتی کم کارایی بالا، مانند پلیمر، به عنوان مانعی بین دو ماده رسانا استفاده می شود. مواد پلیمری مقاومت بالایی در برابر انتقال حرارت دارد و می تواند تا 500 برابر بهتر از آلومینیوم عایق بندی کند. پروفیل های ترمال بریک مقدار Uf بسیار کمتری دارند و در نتیجه حرارت کمتری منتقل می شود.

علت نصب پنجره دوجداره ترمال بریک

آلومینیوم یک رسانای حرارت عالی است اما نگهدارنده حرارت ضعیفی است، به این معنی که بدون شکست حرارتی می توانید مقدار زیادی گرما را از طریق قاب پنجره آلومینیومی از دست بدهید یا به دست آورید. این می تواند عملکرد یک پنجره دو جداره یا سه جداره را تضعیف کند.

اگر پروفیل آلومینیومی شما ترمال بریک نداشته باشد در آفتاب بسیار گرم و در باران و برف بسیار سرد می شود. تا 45 درصد از گرمای خانه شما به وسیله پنجره ها از دست می رود.

مزایای نصب پنجره دوجداره ترمال بریک

قاب های پنجره دوجداره ترمال بریک در برابر انتقال گرم و سرد عایق هستند. ترمال بریک مانع از بین رفتن انرژی حرارتی ناشی از رسانا می شود. نصب پنجره دوجداره ترمال بریک باعث افزایش یافتن انرژی درون خانه می شود. این محصول در هزینه گاز و برق شما صرفه جویی می کند و همچنین میزان کربن شما را کاهش می دهد.

در پنجره های چوبی، مواد ترمال بریک با جلوگیری از قرار گرفتن آب بین روکش آلومینیومی و الوار، از چوب داخل محافظت می کند. آبی که بین روکش خارجی و پنجره دوجداره ترمال بریک پلیمری عبور می‌کند می‌تواند از سوراخ‌های زهکشی خارج شود. و طول عمر پنجره‌های شما را بسیار افزایش دهد. از دیگر مزایای نصب پنجره دوجداره ترمال بریک عبارتند از:

  • حفظ حرارت بیشتر
  • حفاظت بیشتر در برابر نفوذ آب

پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره ترمال بریک چگونه از نظر حرارتی کارآمد هستند؟

در آب و هوای سرد، ترمال بریک گرما را در داخل خانه و سرما را در فضای باز نگه می‌دارد. که منجر به کاهش هزینه‌های گرمایش و برق می‌شود. در آب و هوای گرم تر، پنجره دوجداره ترمال بریک ترمال بریک هزینه های سیستم خنک کننده و تهویه مطبوع را کاهش می دهد. زیرا به حفظ هوای گرم در فضای باز کمک می کند. محیطی با آب و هوای کارآمدتر انرژی بسیار راحت و دلپذیرتر است. پنجره دوجداره ترمال بریک به جلوگیری از آلودگی صوتی، تراکم و یخ زدگی کمک می کند. در نتیجه رطوبت و کپک زدگی نیز از بین می رود.

تراکم، زمانی اتفاق می افتد که هوای گرم با سطح سرد برخورد کند. در مورد پروفیل قاب که از نظر حرارتی شکسته شده است، عایق از برخورد هوای گرم و سرد و تشکیل تراکم جلوگیری می کند. تراکم در صورت عدم درمان می تواند منجر به بیماری و مشکلات تنفسی به خصوص در کودکان خردسال یا افراد مسن شود.

استفاده از ترمال بریک برای جلوگیری از اتلاف گرما می تواند به شما در دستیابی به خانه ای راحت، گرم و خشک که برای سلامتی و رفاه شما مفید است کمک کند. هرچه ترمال بریک عریض تر باشد، پنجره عایق بهتری خواهد داشت. با نصب پنجره دوجداره ترمال بریک پنجره‌های شما از عمر طولانی تری برخوردارند. زیرا آب به لطف یک لایه محافظ اضافی، هرگز به فضای داخلی برخورد نمی‌کند.

در صورت کسب راهنمایی بیشتر در مورد نصب پنجره دوجداره در تهران می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *