به کار بردن نکات مهم برای بهبود کارایی پنجره

آیا در مورد بهبود کارایی پنجره اطلاعاتی دارید؟ ما در این مقاله قصد داریم که مطالبی که مربوط به، به کار بردن نکات مهم برای بهبود کارایی پنجره است را ارائه کنیم تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات عمر پنجره های خود را افزایش دهید.

نکات مهم برای بهبود کارایی پنجره

پنجره دوجداره چیست؟

یک پنجره دوجداره دارای دو جداره شیشه ای است که در یک قاب قرار می گیرند تا یک ساندویچ شیشه ای با یک جیب هوا برای عایق کاری بهتر اتاق ایجاد کنند.

روش تشخیص پنجره دو جداره و تک جداره

راه ساده برای دیدن پنجره های تک جداره یا دو جداره این است که یک آیتم (مانند خودکار یا مداد) را روی شیشه نگه دارید تا زمانی که انعکاس آن را ببینید. اگر یک انعکاس از مورد را مشاهده کردید، یک پنجره تک جداره دارید. دو انعکاس از آیتم نشان دهنده یک پنجره دوجداره است.

به کار بردن نکات مهم برای بهبود کارایی پنجره

مهم نیست که پنجره ها چقدر خوب طراحی شده باشند؛ پنجره های دو و سه جداره همیشه می توانند برای از بین بردن اتلاف انرژی کمک کنند. در اینجا نکاتی برای کمک به بهبود کارایی پنجره وجود دارد:

از پرده های حرارتی استفاده کنید

پرده های حرارتی ضخیم که در طول شب روی پنجره ها کشیده می شوند به طور قابل توجهی ارزش کلی پنجره را افزایش می دهند.

درزگیر

پنجره های قدیمی تر ممکن است دارای ترک های مویی باشند یا در اطراف قاب شروع به باز شدن می کنند. این مشکلات موجب ورود هوای سرد به داخل ساختمان می گردد. استفاده از درزگیر سیلیکونی درجه بیرونی می تواند این نشتی ها را ببندد.

به کار بردن نکات مهم برای بهبود کارایی پنجره

پنجره های مه آلود را تعویض کنید

پنجره هایی که میان دو شیشه مه آلود قرار دارند باعث می شود که گاز به بیرون نشتی کند. معمولا بهتر است کل پنجره را تعویض کنید. تا بازده انرژی اتاق خود را دوباره به دست آورید.

همانطور که می دانید، پنجره های شما به طور طبیعی اشعه های فرابنفش را که روی سطح آنها فرود می آید، منعکس می کنند. با این حال، اینها به ناچار هوای بین دیوارهای یک قمقمه را گرم می کنند. با این کار فشار بین دو شیشه افزایش می یابد. آن وقت چه اتفاقی می افتد؟

تحت تأثیر گرما، پنجره های حرارتی منبسط می شوند و پس از کاهش دما جمع می شوند. این چرخه منجر به ایجاد شکاف های ریز در لایه میانی قمقمه می شود که به رطوبت اجازه ورود به داخل پنجره ها را می دهد.

اگر اینها جدید باشند، گلوله های جذبی (به صورت سیلیس) که بین دو شیشه قرار دارند قادر خواهند بود رطوبت ناشی از افزایش فشار را جذب کنند.

با این حال، اگر پنجره‌های شما چند سال از عمرشان می‌گذرد، احتمالا مهره‌ها از قبل پر از رطوبت هستند و بنابراین دیگر نمی‌توانند نقش خود را به طور مؤثر ایفا کنند. بنابراین، رطوبت بین دو شیشه شروع به تشکیل می‌کند و چرخه تراکم- تبخیر را به طور مداوم تکرار می‌کند، که در نهایت منجر به مه می‌شود.

اقدامات جهت رفع مه گرفتگی پنجره

برای رفع مشکل مه‌گرفتگی پنجره، می‌توان مه زدایی را انجام داد. برای این مورد، باید با یک متخصص تماس بگیرید. فرآیند دیودینگ با حفاری دو سوراخ آغاز می شود، یکی در داخل و دیگری در خارج. پس از آن، یک محصول تمیز کننده در داخل این حفره وارد می شود تا شیشه شفافیت اولیه خود را به دست آورد. در نهایت، سوراخ با یک پلاگین شفاف مسدود می شود، که همچنان اجازه می دهد هوا به درستی گردش کند. علاوه بر این، این عبور هوا است که از ظهور سریع مه جلوگیری می کند.

برای موثر واقع شدن خنثی کردن، یک دوره انتظار 8 هفته ای باید رعایت شود. در طول این مدت، ظاهر شدن مجدد مه غیرعادی نیست. با این حال، جای نگرانی نیست. زیرا در نهایت پس از پایان دوره انتظار، خود به خود ناپدید می شود.

بدیهی است که استفاده از فرآیند مه زدایی تنها در صورتی مرتبط است که مه به صورت دائمی وجود داشته باشد. و در نتیجه به دلیل رطوبت خیلی زیاد ایجاد نشود.

اگر به دنبال یک متخصص برای نصب و بازسازی پنجره های ساختمان خود هستید می توانید از همین جا از طریق راه های ارتباطی درج شده با متخصصان upvcland در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *