قیمت پنجره دو جداره آتاتک

پنجره دو جداره انواع محتلفی دارد که یکی از آنها پنجره دو جداره آتاتک است. این مدل نوع جدیدی از پنجره های دو جداره است که از کیفیت و ماندگاری خوبی است. قیمت پنجره دو جداره آتاتک با توجه به جنس، مواد به کار رفته در آن متفاوت می باشد. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

پنجره دو چداره آتاتک

پنجره دوجداره چیست؟

یک پنجره دو جداره دارای دو جداره شیشه ای است که در یک قاب قرار می گیرند. پنجره های دو جداره در حال حاضر برای پنجره های جدید و جایگزین استاندارد هستند.

همچنین بیشتر بخوانید: انواع پنجره دو جداره

مزایای نصب پنجره دو جداره آتاتک

پنجره‌های دوجداره مزایای قابل‌توجهی را در مورد بهره‌وری انرژی خانه ارائه می‌کنند و مانع بهتری در برابر دمای بیرون نسبت به پنجره‌های تک جداره می‌شوند.

اصولا شکاف های میان شیشه ها در پنجره های دوجداره با گازهایی مانند آرگون، کریپتون که بی تاثیر برسلامتی هستند پر می شوند که موجب افزایش مقاومت پنجره و ماندگاری آن می شود. اگرچه پنجره های پر از گاز دارای قیمت بالاتری نسبت به پنجره های پر از هوا هستند، گاز متراکم تر از هوا است که خانه شما را به میزان قابل توجهی راحت تر می کند. بین گازهایی که سازندگان پنجره ترجیح می دهند تفاوت هایی وجود دارد.

گاز آرگون چیست و چرا برای شیشه دوجداره اهمیت دارد؟

به نحوی که عایق داخل دیوار حفره از خروج گرما جلوگیری می کند، گاز آرگون موجود در داخل شیشه پنجره نیز همینطور است.

آرگون یک گاز خفه کننده غیر سمی، بی مزه، بی رنگ و بی بو است که 38 درصد چگالی تر از هوای جو است. تفاوت آرگون با عایق دیوار حفره ای در این است که در حالی که در جلوگیری از خروج گرما بسیار موثر است، گرمای زیادی از محیط بیرون را به خانه شما وارد می کند و نیاز شما به استفاده از گرمایش مرکزی برای گرم کردن خانه را کاهش می دهد.

جایگزین های آرگون شامل کریپتون و زنون است. این گازها حتی در حفظ گرما مؤثرتر هستند، اما هزینه بیشتری دارند و بنابراین معمولا برای پروژه های پنجره سه گانه ذخیره می شوند. کریپتون و زنون همچنین به افزایش عرض بین شیشه های پنجره برای موثر بودن نیاز دارند. پنجره دوجداره در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

از آنجایی که شما از رادیاتور و بخاری های ذخیره سازی خود بسیار کمتر استفاده می کنید، نیازی به مصرف انرژی ندارید و در نتیجه قبض های گرمایشی شما کاهش می یابد.

نکته

راه ساده برای دیدن پنجره های تک یا دو جداره این است که یک خودکار یا مداد را روی شیشه نگه دارید تا زمانی که انعکاس آن را ببینید. اگر یک انعکاس از مورد را مشاهده کردید، یک پنجره تک جداره دارید. دو انعکاس از آنها نشان دهنده یک پنجره دوجداره است.

پنجره دو جداره آتاتک

عایق صدا

مواد UPVC در ترکیب با پنجره های دو جداره آتاتک کار می کند تا میزان قابل نفوذ به خانه شما را کاهش دهد. اکثر پنجره های دو جداره آتاتک صدای خارجی را تا 50 درصد در مقایسه با نمونه های سنتی کاهش می دهند.

مقاوم در برابر آتش

مقررات ساختمان بیان می کند که واحدها و قاب های پنجره ها باید از مواد درجه حرارت ساخته شده برای جلوگیری از گسترش حریق خارجی ساخته شوند. UPVC همچنین ماده ای است که طبق مقررات ساختمان برای رعایت پروتکل ایمنی آتش سوزی مورد نیاز است.

پنجره دوجداره در مصرف انرژی صرفه جویی می کند

چون گرمای کمتری از پنجره شما خارج می شود، نیازی به استفاده از رادیاتورهای خود ندارید. از آنجایی که شما از رادیاتور و بخاری های ذخیره سازی خود بسیار کمتر استفاده می کنید، نیازی به مصرف انرژی ندارید و در نتیجه قبض های گرمایشی شما کاهش می یابد.

 پنجره دو جداره آتاتک

نکاتی برای بهبود کارایی پنجره دو جداره

مهم نیست که قیمت پنجره دو جداره آتاتک چقدر بوده یا اینکه چقدر خوب طراحی شده باشند، پنجره های دو جداره می توانند برای از بین بردن اتلاف انرژی کمک کنند. در اینجا نکاتی برای کمک به بهبود کارایی پنجره دو جداره آتاتک وجود دارد:

از پرده های حرارتی استفاده کنید: پرده های حرارتی ضخیم که شب ها روی پنجره ها قرار می گیرد باعث افزایش انرژی پنجره ها می شود.

افزودن فیلم عایق پنجره: می‌توانید لایه نازک شفاف پلاستیکی خود را با چسب روی تریم پنجره بمالید. اعمال گرما از سشوار باعث سفت شدن فیلم می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *