پنجره دو جداره آهنی

ویژگی پنجره دو جداره آهنی چیست؟

امروزه انواع پنجره های دو جداره در بازار وجود دارد که هر شخصی متناسب با سلیقه و موقعیت منزل یا محل کار خود اقدام به خرید پنجره دو جداره می نماید. یکی از این پنجره های دو جداره که در بازار موجود است پنجره دو جداره آهنی است.

شما می توانید برای خرید پنجره آهنی هم از طریق حضوری و هم از طریق آنلاین اقدام به خرید آن نمایید. در این مقاله می خواهیم به بررسی پنجره دو جداره آهنی، ویژگی های پنجره های دو جداره آهنی بپردازیم. به شما توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی پنجره دو جداره آهنی

 ویژگی های امنیتی برای پنجره های دو جداره آهنی

پنجره های شما بخش مهمی از امنیت خانه شما هستند. امروزه با رعایت ویژگی های ایمنی مناسب، آنها می توانند نفوذ ناخواسته را تقریبا غیرممکن کنند. همچنین به طور ماهرانه ای طراحی شده اند تا از حوادث در خانه هایی با کودکان خردسال جلوگیری کنند مانند سقوط یا جراحات ناشی از شکستن شیشه.

پنجره های مدرن دو جداره حتی طوری ساخته شده اند که اطمینان حاصل کنند در صورت بروز آتش سوزی یا سایر موارد اضطراری، همه می توانند به راحتی و با خیال راحت از خانه خارج شوند. در اینجا فقط برخی از ویژگی های ایمنی استاندارد و اضافی که برای پنجره های دو جداره آهنی موجود است آورده شده است.

ویژگی های ایمنی پنجره های دو جداره آهنی شامل موارد زیر می باشد:

  • مهره داخلی
  • قفل کردن چند نقطه ای
  • پیچ ها را شلیک کنید
  • شیشه ضد ضربه
  • دسته های قابل قفل کردن کلید
  • محدود کننده های کودک
  • لولا فرار آسان

وجود مهره داخلی در پنجره دو جداره آهنی

اکنون به طور کلی پذیرفته شده است که مهره داخلی یک گزینه مطمئن تر از مهره خارجی است، زیرا مانع از این می شود که مزاحمان بتوانند مهره (و در نتیجه پنجره) را خارج کنند. این استانداردهای پلیس را تضمین می کند با ابتکار طراحی.

همچنین بخوانید : نصب پنجره دوجداره کشویی

پنجره آهنی

قفل کردن چند نقطه ای

همان طور که از نامش پیداست، سیستم های قفل چند نقطه ای دارای بیش از یک نقطه قفل هستند تا اطمینان حاصل شود که در صورت بسته بودن، پنجره دو جداره آهنی در چند نقطه برای حداکثر امنیت محکم می شود.

پیچ ها را شلیک کنید

وجود پیچ ​​و مهره در بالا و پایین پنجره ها باعث افزایش امنیت می شود. زیرا پیچ های قوی پنجره دو جداره آهنی را در جای خود محکم کرده و از باز شدن اجباری آن اطمینان حاصل می کنند.

دسته های قفل شونده با کلید

قفل کردن درب ورودی با کلید به شما اطمینان خاطر می دهد که خانه شما ایمن است و دسته های قفل دار کلید برای پنجره ها نیز همین کار را می کنند. قفل را فقط می توان با کلید باز کرد. بنابراین اگر یک مزاحم بخواهد با شکستن شیشه و در دست گرفتن دستش، نفوذ کند باز هم نمی تواند پنجره را باز کند.

محدود کننده های کودک

اگر فرزندان خردسال در خانه خود دارید، نمی توانید مدام آنها را زیر نظر داشته باشید بنابراین عایق بندی پنجره ها برای کودکان ضروری است. محدود کننده ها یک گزینه عالی برای انجام این کار هستند زیرا مانع از این می شود که کودک کوچک شما بتواند پنجره دو جداره را به اندازه کافی باز کند تا خطرناک باشد.

شیشه ضد ضربه

شیشه مقاوم در برابر شکست دارای دو مزیت اصلی پنجره دو جداره آهنی است. اولا شکستن پنجره در خانه شما بدون مزاحمت برای متجاوزان را دشوار می کند، زیرا آنها مجبورند بارها به آن ضربه بزنند تا بتوانند وارد شوند. ثانیا این بدان معناست که اگر پنجره ای بشکند، تکه های شیشه به همه جا نمی رود.

همچنین بخوانید : نکات مهم برای خرید پنجره upvc چیست؟ چطور بهترین پنجره را بخرم؟

پنجره دو جداره

لولا فرار آسان

یکی دیگر از ویژگی پنجره دو جداره آهنی، لولا فرار آسان است. پنجره ها را می توان با لولا مخصوص نصب کرد تا در صورت بروز آتش سوزی یا سایر موارد اضطراری، آنها به سرعت در دمای 90 درجه باز شوند و همه افراد داخل خانه بتوانند به طور موثر و ایمن از آن خارج شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *