استفاده از پنجره های دو جداره در گلخانه

هنگام بررسی اینکه آیا استفاده از پنجره های دو جداره در گلخانه امکان دارد یا خیر. فاکتورهای مختلفی را باید در نظر گرفت که در این مقاله به آنها می پردازیم. گلخانه را می توان دو جداره کرد. نه تنها امکان پذیر است، بلکه می تواند یک روش موثر برای گرم نگه داشتن گلخانه در طول ماه های زمستان باشد، بنابراین به رشد برخی گیاهان یا درختچه ها کمک می کند. اگرچه پنجره های دوجداره معمولا هزینه بیشتری دارد، اما یک سرمایه گذاری طولانی مدت است که می تواند در هزینه گرمایش در هوای سرد صرفه جویی کند.

استفاده از پنجره های دو جداره در گلخانه

فاکتورهای لازم جهت استفاده از پنجره های دو جداره در گلخانه

فاکتورهایی که باید هنگام استفاده از پنجره های دوجداره برای گلخانه در نظر گرفت شامل موارد زیر می باشد.

اگر می خواهید بهترین محیط رشد ممکن و بهره وری انرژی را داشته باشید، پنجره های دوجداره هر دو مورد را فراهم می کند. به طور متوسط، باغداران نیمی از هزینه های گرمایش مربوط به گلخانه های پنجره ای تک جداره را دریافت می کنند. تنها نقطه ضعف واقعی پنجره دوجداره هزینه اولیه است که به طور قابل توجهی بیشتر از یک گلخانه تک جداره است.

استفاده از پنجره های دو جداره در گلخانه های شما یک سرمایه گذاری بلند مدت است. اگرچه قیمت ها به طور متوسط ​​بسیار بالاتر است، اما مهم است که جنبه سرمایه گذاری بلندمدت پنجره های دوجداره را در نظر بگیرید.

اگر گلخانه شما دائمی باشد و بعید است که مکان خود را عوض کنید، سرمایه گذاری در پنجره های دوجداره در عرض چند سال نتیجه خواهد داد.

گرم کردن گلخانه در ماه های زمستان می تواند بسیار پرهزینه باشد، اما حفظ حرارت پنجره های دو جداره این هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

گلخانه های دوجداره باعث صرفه جویی در هزینه های گرمایش می شود.

یکی دیگر از راه های گرم ماندن پنجره های دوجداره نصب یک پوشش بازتابنده مخصوص کم مصرف است که بر روی شیشه داخلی نصب می شود. این پوشش به عنوان یک عایق بسیار موثر عمل می کند و گرما را منعکس می کند.

در مقایسه با گلخانه های تک جداره یا پلاستیکی که فاقد ظرفیت ذخیره گرما به طور موثر هستند، به راحتی می توان فهمید که چرا پنجره دوجداره می تواند در هزینه های گرمایشی برای باغبان صرفه جویی کند.

پنجره های دوجداره چقدر اجازه ورود نور را می دهند؟

یکی از نگرانی های اصلی باغبان در مورد گلخانه ها نفوذ نور است. به طور کلی تصور می شود که هر چه نور خورشید بیشتر وارد شود، بهتر است. این در برخی موارد درست است، اما تا حد زیادی به آنچه قصد دارید در گلخانه خود بکارید بستگی دارد. برخی از گیاهان و سبزیجات در شرایط گرم و آفتابی رشد می کنند، در حالی که برخی دیگر برای قرار گرفتن کمتر در معرض نور خورشید مناسب تر هستند.

استفاده از پنجره های دو جداره در گلخانه

مقایسه پنجره دوجداره با پنجره تک جداره گلخانه

اگرپنجره های باغبانی تک جداره را با پنجره های دو جداره ساده مقایسه کنیم، نتایج مربوط به انتقال نور تفاوت زیادی ندارند.

پنجره های تک جداره به 95 درصد نور خورشید اجازه عبور می دهد، در حالی که پنجره های دو جداره 80 درصد نور را عبور می دهند.

برخی از سبزیجات در واقع با نور خورشید کمتر در طول روز بهتر هستند و می توانند با سایه مقابله کنند. بنابراین کاهش جزئی در انتقال نور به نفع این کشاورزان زمستانی خواهد بود.

درصد کمتر جریان نور از گلخانه های دوجداره مشکلی ایجاد نمی کند.

مزایای استفاده از پنجره های دو جداره در گلخانه

در زیر لیستی وجود دارد که مزایای گلخانه های دوجداره را شرح می دهد:

  • حدود سه برابر بیشتر در برابر اتلاف حرارت مقاومت می کند.
  • تغییرات شدید دمایی کمتر.
  • در دراز مدت باعث صرفه جویی در پول می شود.
  • استحکام و دوام بهتر.
  • از نظر زیبایی، یک گزینه عالی است.

یکی دیگر از چیزهای عالی در مورد استفاده از پنجره های دو جداره این است که می توانید آنها را ارزان قیمت بگیرید و خودتان بسازید. بنابراین اگر مهارت های ساخت و ساز دارید یا فردی را می شناسید که این کار را انجام می دهد، این می تواند یک گزینه عالی باشد.

می توانید در تمام طول سال با استفاده از پنجره های دو جداره در گلخانه، گیاهان را پرورش دهید.

اگرچه ساختن گلخانه شخصی ممکن است کاری استرس آور به نظر برسد، اما ارزش آن را دارد. اگر پنجره دوجداره را انتخاب کنید، می توانید در تمام طول سال رشد کنید، حتی در زمستان.

چه بخواهید به سراغ پنجره های دست دوم بروید یا یک گلخانه جدید بخرید، پنجره دوجداره ارزش سرمایه گذاری زمان، پول و انرژی را دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *