نصب پنجره های شیشه ای عایق با قاب های upvc چگونه است؟ شیشه عایق  شامل دو یا چند پنجره شیشه ای است که با فضایی برای کاهش انتقال حرارت در قسمتی از پوشش ساختمان از هم جدا شده اند. پنجره با شیشه عایق معمولا به عنوان پنجره دوجداره یا پنجره سه جداره، یا پنجره چهار جداره شناخته می شود. بسته به اینکه در ساخت آن از چه تعداد شیشه استفاده شده است. در این مقاله می خواهیم به بررسی نصب پنجره های شیشه ای عایق با قاب های upvc بپردازیم.

 

نصب پنجره های شیشه ای عایق با قاب های upvc

شیشه عایق

واحدهای شیشه عایق (IGU) معمولا با شیشه هایی در ضخامت های 3 تا 10 میلی متر ساخته می شوند. شیشه ضخیم تر در کاربردهای خاص استفاده می شود. همچنین ممکن است از شیشه های لمینت به عنوان بخشی از ساخت و ساز استفاده شود. اکثر واحدها با ضخامت یکسان شیشه در هر دو شیشه تولید می شوند، اما کاربردهای خاص مانند تضعیف صوتی یا امنیت ممکن است نیاز به ضخامت های مختلف شیشه داشته باشد تا در یک واحد گنجانده شود.

فضای بین شیشه ها بخش عمده ای از اثر عایق را فراهم می کند و ممکن است با هوا پر شود، اما آرگون اغلب استفاده می شود زیرا عایق بهتری می دهد یا گاهی اوقات گازهای مختلف یا خلاء استفاده می شود.

نصب پنجره های شیشه ای عایق با قاب های upvc

شیشه های عایق تکامل یافته از فناوری های قدیمی است که به عنوان پنجره های دو جداره شناخته می شوند. در پنجره های سنتی دو جداره از یک شیشه برای جداسازی فضاهای داخلی و خارجی استفاده می شد. در تابستان، یک صفحه پنجره در قسمت بیرونی پنجره دوجداره نصب می شد تا از حیوانات و حشرات جلوگیری کند.

در زمستان، صفحه نمایش برداشته شد و با یک پنجره جدید جایگزین شد، که جدایی دو لایه بین فضای داخلی و خارجی ایجاد کرد و عایق پنجره را در ماه های سرد زمستان افزایش داد. برای اجازه تهویه، پنجره دو جداره را می توان از حلقه های لولای متحرک آویزان کرد و با استفاده از بازوهای فلزی تاشو باز کرد.

پنجره‌های دو جداره سنتی نسبتا زمان‌بر و فشرده هستند و نیاز به برداشتن و ذخیره‌سازی پنجره‌های دو جداره در بهار، و نصب مجدد در پاییز و ذخیره سازی صفحه‌ها دارند. وزن قاب پنجره بزرگ و شیشه، جایگزینی در طبقات بالایی ساختمان های بلند را به یک کار دشوار تبدیل می کند که نیازمند بالا رفتن مکرر از نردبان با هر پنجره و تلاش برای نگه داشتن پنجره در جای خود و در عین حال محکم کردن گیره های نگهدارنده در اطراف لبه ها است. با این حال، بازتولیدهای فعلی این پنجره‌های دو جداره به سبک قدیمی را می‌توان با شیشه‌های جداشدنی در قسمت پایینی ساخت که در صورت تمایل می‌توان آن را با یک صفحه نمایش جداشدنی جایگزین کرد. این امر نیاز به تغییر کل پنجره  با توجه به فصول از بین می برد.

نصب پنجره های شیشه ای عایق با قاب های upvc

کاربرد شیشه های عایق بندی شده

شیشه های عایق بندی شده یک چند لایه بسیار فشرده از هوا و شیشه را تشکیل می دهند که نیاز به پنجره های قدیمی را از بین می برد. همچنین ممکن است پرده‌ها در تمام طول سال با شیشه‌های عایق نصب شوند و می‌توانند به‌گونه‌ای نصب شوند که امکان نصب و برداشتن از داخل ساختمان را فراهم کند و نیاز به بالا رفتن از بیرون خانه برای سرویس‌دهی پنجره‌ها را از بین ببرد. می‌توان شیشه‌های عایق‌شده را در قاب‌های سنتی دو آویز قرار داد، هرچند که به دلیل افزایش ضخامت مجموعه IG، نیاز به اصلاح قابل‌توجهی در قاب چوبی دارد.

واحدهای پنجره مدرن با IG معمولا به طور کامل جایگزین پنجره های قدیمی می شوند و شامل پیشرفت های دیگری مانند آب بندی بهتر بین پنجره های بالا و پایین و متعادل کردن وزن با فنر است که نیاز به وزنه های آویزان بزرگ را در داخل دیوار یا کنار دیوار از بین می برد. پنجره ها، اجازه عایق بیشتر در اطراف پنجره را می دهند و نشت هوا را کاهش می دهند، محافظت قوی در برابر نور خورشید ایجاد می کنند و خانه را در تابستان گرم خنک و در زمستان گرم نگه می دارند. این مکانیسم‌های متعادل کننده فنری معمولا به بالای پنجره‌ها اجازه می‌دهند تا به سمت داخل حرکت کنند و اجازه تمیز کردن بیرونی پنجره IG را از داخل ساختمان می‌دهند.

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *