پنجره های کامپوزیتی

گزینه های زیادی برای تصمیم گیری در مورد نحوه انتخاب پنجره های کامپوزیتی وجود دارد. از جمله بودجه، تعمیر و نگهداری، بهره وری انرژی، عایق صدا… . در این مقاله می خواهیم به بررسی عوامل موثر بر نحوه انتخاب پنجره های کامپوزیت بپردازیم.

پنجره های کامپوزیتی

کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت از ترکیب دو یا چند ماده با خواص متفاوت تشکیل می شود. مواد به راحتی در کامپوزیت قابل تشخیص هستند (آنها در یکدیگر حل یا ترکیب نمی شوند). این مواد به عنوان یک کامپوزیت با هم کار می کنند تا خواص منحصر به فردی را ارائه دهند پنجره های کامپوزیتی، پنجره های استانداردی هستند و معمولا از یک قاب چوبی استفاده می کنند که سپس با استفاده از آلومینیوم روکش می شوند.

چه نوع میله های شیشه ای را می توان با پنجره های کامپوزیت نصب کرد؟

پنجره های کامپوزیت را می توان با میله های شیشه ای کامپوزیت واقعی، میله های شیشه ای متصل (یا دوبلکس)، میله های شیشه ای یکپارچه یا میله های شیشه ای گیره دار نصب کرد. تصمیم شما در مورد اینکه کدام یک برای شما مناسب است احتمالاً بر اساس هزینه، ظاهر و سهولت تمیز کردن است.

میله شیشه ای کامپوزیت واقعی

میله‌های لعاب کامپوزیت واقعی، چندین شیشه را در یک ارسی تقسیم می‌کنند، با چوب تمام شده در داخل و آلومینیوم در خارج برای مطابقت با پنجره‌های شما، که به اعضای ارسی متصل شده‌اند.

میله لعاب چسبیده (یا دوبلکس) به واحدهای مهر و موم شده

میله‌های لعاب چسبانده شده یا دوبلکس، نمای بیرونی آلومینیومی با عرض 34 میلی‌متر را با فضای داخلی چوبی به عرض 34 میلی‌متر ترکیب می‌کنند که با یک نوار فاصله‌گر واحد مهر و موم اضافی در بین شیشه‌ها محکم می‌شوند که ظاهر شیشه‌های تقسیم‌شده را می‌دهد. آلومینیوم بیرونی با هر یک از رنگ های به کار رفته با پوشش پودری پوشش داده شده است تا با پنجره مطابقت داشته باشد.

میله شیشه ای بیرونی

میله های لعاب نصب شده روی سطح در قسمت بیرونی شیشه نصب می شوند و این توهم تقسیم مناطق لعابدار بزرگ را فراهم می کنند. آلومینیوم خارجی از واحد شیشه جدا می شود تا آب پایین بیاید و می توان آنها را برای تمیز کردن شیشه جدا کرد. این یک راه حل مقرون به صرفه و بدون تأثیر می باشد که می توان آن را در هر یک از رنگ های موجود تکمیل کرد تا با پنجره مطابقت داشته باشد.

تعویض و نگهداری پنجره های کامپوزیت

ساختار منحصر به فرد پنجره های کامپوزیت از یک چارچوب بیرونی از اکستروژن های آلومینیومی با پوشش پودری تشکیل شده است که ضد زنگ، مقاوم در برابر اشعه UV و شرایط آب و هوایی سخت است و نیاز به رنگ آمیزی مجدد را هر چند سال یکبار برطرف می کند. پروفیل های آلومینیومی مخصوص د طراحی شده تا قاب پنجره به طور کامل زهکشی و تهویه شود و از رطوبت مضر و پوسیدگی از آسیب رساندن به الوار جلوگیری کند. در نتیجه، تعمیر و نگهداری محدود به تمیز کردن دوره ای داخلی و خارجی با آب حاوی مواد شوینده ملایم و تعویض سالانه برخی از قطعات متحرک مانند لولاها و پیچ ها است.

پنجره های کامپوزیتی

آیا پنجره های کامپوزیت ضد صدا هستند؟

پنجره‌های دوجداره کلاسیک استاندارد، عملکرد عالی در کاهش صدا دارند. مناطق با آلودگی صوتی بالا را می توان با افزایش ضخامت شیشه، استفاده از شیشه های چند لایه آکوستیک یا تنظیم اندازه حفره های بین شیشه ها بهتر عایق بندی کرد و اینگونه جلوی ورود صدا را به داخل ساختمان گرفت.

مزایای پنجره های کامپوزیتی

پنجره های کامپوزیتی دارای مزایایی هستند که موجب متمایز شدن آنها از سایر پنجره ها می شود. این مزایا عبارتند از:

استحکام: آ پنجره های کامپوزیتی استحکام کششی و فشاری عالی دارند. آنها استحکام ضربه ای بالا را ارائه می دهند.

پایداری ابعادی: ابعاد پنجره های کامپوزیتی بسیار سفت هستند. و حرکت مواد در پنجره های کامپوزیتی کم است. با وجود این، کامپوزیت ها در مقایسه با سایر مواد نسبتا سبک هستند.

اگر در مورد پنجره های کامپوزیتی نیاز به راهنمایی بیشتری هستید تا پس از کسب اطلاعات بیشتر اقدام به نصب پنجره های کامپوزیتی کنید. می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان مجرب UPVCLand در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *