پنجره یو پی وی سی حفاظ دار چه کاربردی دارد؟

پنجره های یو پی وی سی، از جمله محبوب ترین انواع پنجره ها است. پروفیل upvc در واقع همان PVC است که با افزودن ترکیباتی به آن تولید می شود. پلیمر پی وی سی، در مقابل گرما حساس می باشد. همچنین pvc با اکسیژن ترکیب می شود. این موارد از جمله مواردی است که باعث شده با اضافه کردن ترکیباتی به pvc، یو پی وی سی تولید شود. پروفیل upvc کاربری بسیار زیادی در درب و پنجره دارد. از جمله مزایای پنجره های upvc می توان به بهداشتی بودن و ضدآب بودن آن و همچنین عایق حرارتی و صوتی اشاره کرد. ترکیب حفاظ با این نوع پنجره، آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای به کارگیری در ساختمان می کند. پنجره upvc حفاظ دار نوعی پنجره ضد سرقت به شمار می رود. چرا که عبور از حفاظ های این نوع پنجره تقریبا غیرممکن است.

به همین جهت پنجره دوجداره با پروفیل یو پی وی سی، از بهترین انواع پنجره محسوب می شوند.

مزایای پنجره یو پی وی سی چیست؟

 

همانطور که پیشتر گفتیم، پنجره های upvc مزایای زیادی دارند.

این پنجره ها بهداشتی می باشند، چرا که پایایی پروفیل یو پی وی سی بسیار بالا می باشد. در واقع upvc خنثی بوده و با اکسیژن ترکیب نمی گردد. همین امر upvc را به ماده ای بهداشتی و سالم تبدیل کرده است. جالب توجه است که یو پی وی سی حتی در درون بدن نیز مشکلی به وجود نخواهد آورد!

ضد آب بودن پنجره upvc مزیت مهم دیگر آن است. چرا که طبعا سمت پنجره در داخل و یک سمت دیگر به طرف بیرون از ساختمان است. بیرون از ساختمان نیز پنجره در معرض انواع بارش ها قرار می گیرد. پنجره upvc بر خلاف برخی از انواع پنجره، ضد آب می باشد. چرا که به طور مثال، پنجره های چوبی زمانی که در معرض بارش قرار می گیرند، پوسیده می شوند. پنجره های آهنی نیز در معرض زنگ زدگی قرار می گیرند.

مهم ترین مزیت پنجره های upvc را می توان خاصیت عایقی آن را دانست. این پنجره ها در برابر حرارت و صوت، یک عایق بوده و به همین جهت سبب آرامش و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند. مقاومت و دوام بالا، سازگاری با محیط زیست، ضد سرقت بودن آن، مقاومت در مقابل آتش سوزی ها، مقاومت در مقابل شرایط جوی، زیبایی ظاهری و … از دیگر مزایای این پنجره ها محسوب می شوند. مزیت های بسیار زیاد این پنجره ها در کنار قیمت مناسب آن ها باعث شده که بسیاری از سازندگان این نوع پنجره را انتخاب نمایند. در واقع قیمت پنجره UPVC در مقایسه با مزیت هایی که دارد، بسیار مناسب است.

مزایای پنجره یو پی وی سی چیست؟

 

پنجره یو پی وی سی حفاظ دار

به موجب مزیت های بی نظیر پنجره upvc، قرار دادن حفاظ بر روی این پنجره ها آن ها را به بهترین حالتشان تبدیل می کند. پنجره های حفاظ دار از سقوط افراد داخل به بیرون و همچنین ورود سارق به محیط داخل ساختمان جلوگیری می کند.

انواع پنجره upvc حفاظ دار کدام اند؟

پنجره upvc حفاظ دار، در انواع مختلفی تولید و به کار می روند. در ادامه به معرفی برخی از این انواع پنجره ها می پردازیم.

 

انواع پنجره های upvc حفاظ دار

 

پنجره های یو پی وی سی حفاظ دار رنگی

پنجره ها نقش موثری در نمای بیرونی ساختمان دارند. به همین جهت وقتی دیوار های بیرونی ساختمان به رنگ خاصی در آمده است، استفاده از پنجره های ساده نمای بیرونی را بهم می ریزد. به همین جهت پنجره های یو پی وی سی در انواع رنگ شده نیز موجود می باشند. رنگ های پروفیلی در دراز مدت از بین نمی روند و به همین جهت پنجره های یو پی وی سی حفاظ دار رنگی گزینه های مناسبی می باشند.

پنجره upvc حفاظ دار با طرح چوب

طرح چوب در بسیاری از معماری های ایرانی استفاده شده است. به همین جهت بسیاری طرح چوب پنجره های upvc حفاظ دار را برای به کارگیری در ساختمان استفاده می کنند.

پنجره دکوراتیو upvc حفاظ دار

از دیگر پنجره های جذاب upvc می توان به پنجره های دکوراتیو اشاره کرد. این پنجره ها، از جمله بهترین پنجره های ضد سرقت محسوب می شوند. در پنجره های دکوراتیو، عموما از شیشه های دوجداره استیند گلاس استفاده می شود.

پنجره های دوحالته

نوع دیگر پنجره های یو پی وی سی حفاظ دار، پنجره های دو حالته هستند. این نوع پنجره ها هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی امکان باز و بسته شدن دارند.

دیگر پنجره های upvc حفاظ دار

از جمله دیگر پنجره های upvc حفاظ دار می توان به: پنجره های یو پی وی سی حفاظ دار خم، کشویی، سه جداره، شیشه هوشمند و … اشاره کرد.

مقالات مرتبط: مزایای پنجره upvc در مقابل پنجره های آهنی و چوبی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *